Galerii. Ajaloomuuseumis avati näitus plakatinaistest

Reedel avati Eesti Ajaloomuuseumis näitus "Plakatinaised. Eesti, Taani ja Hiina ideoloogiline plakat", mis võrdleb naisõigusluse arengut 20. sajandi Eestis, Taanis ja Hiinas.

Taani Kultuuri Instituut Eestis, Lätis ja Leedus ning Eesti Ajaloomuuseum on kokku pannud visuaalkunsti ühisnäituse "Plakatinaised. Eesti, Taani ja Hiina ideoloogiline plakat", mis jälgib õhutava ja kaasava plakatikunsti kaudu naisõigusluse arengut 1940.–1980. aastatel. Plakatitel paljastuvad kolme ühiskonna sarnasused ja ka suured erinevused.

Kui Eesti ja Hiina plakatite sõnumid dikteeris võimuaparaat, siis Taani plakatid väljendavad kogukonna tasandilt lähtunud naisliikumise tugevat feministlikku ja võrdõiguslikku sõnumit.

Näituse kuraator on Krista Sarv, konsultandid Taani Kultuurikeskus Pekingis ja Lisbeth Jørgensen Kopenhaageni Naistemajast, keeletoimetaja Hille Saluäär, graafiline disainer Kätlin Tischler, arhitektuurne kujundaja Malle Jürgenson, plakatite ettevalmistaja Tiina Sakermaa ja projektijuht Marje Jürgenson.

Näitus jääb avatuks 21. maini.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: