Ilmus Igor Kotjuhi viies eestikeelne luulekogu "Sireenid ja sähvatused"

Igor Kotjuh.
Igor Kotjuh. Autor/allikas: Dmitri Kotjuh

Igor Kotjuh andis välja viienda eestikeelse luulekogu pealkirjaga "Sireenid ja sähvatused". Raamat koondab tekste vahemikust 2014--2022 ning sisaldab autori vene keelest tõlgitud ja eesti keeles kirjutatud värsse.

Igor Kotjuhi "Sireenid ja sähvatused" on tema viies eestikeelne luulekogu ja kümnes luuleraamat. Raamatu osad koonduvad kolme sündmuse ümber: 2014. aasta Ukraina sündmused, 2020. aasta koroonaepideemia ja praegune sõda Ukrainas.

"Tundliku meelega ja ümbritseva suhtes tähelepanelik autor peab omalaadset päevikut, milles kajastub nende kriiside nii avalik kui ka isiklik traagika. Lisaks peegelduvad siin ka Igor Kotjuhi kui mitme keele vahel liikuva isiksuse enesetunne, kõhklused ja sillaloomised," kirjeldas raamatu toimetaja Aare Pilv.

"Senisega võrreldes uus on kindlasti Kotjuhi Ukraina-juurte selgem avaldumine. "Sireenid ja sähvatused" on keeruliste aegade poeetiline dokument, mis ühendab kollektiivse ja intiimse."

Raamatu saatesõna on kirjutanud kirjandusteadlane Aija Sakova, luulekogu andis välja kirjastus Kite.

Igor Kotjuh tutvustab luulekogu reedel, 30. detsembril kell 19 Paide Wabakohvikus (Keskväljak 12). Tekste saadab India traditsiooniline muusika Leho Rubise (bambusflööt bansuri) ja Liina Vainumetsa (tanpuri) esituses.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: