Eesti keeles ilmus Goethe reisikiri "Itaalia-reis"

Johann Wolfgang von Goethe
Johann Wolfgang von Goethe Autor/allikas: Joseph Karl Stieler/Wikipedia/Commons/G.Meiners

Kirjastus Eesti Raamat andis sarjas Avatud Eesti Raamat välja Johann Wolfgang Von Goethe reisikirja "Itaalia-reis", mille on tõlkinud Mati Sirkel.

"Itaalia-reis" on Johann Wolfgang von Goethe reisikiri aastatest 1786–1788, mis sisaldab vahetuid muljeid ja kirjeldusi, mõtisklusi ja kirjavahetust. Ametialase karjääri tipul olnud Goethe koges töiste ja õukondlike kohustuste tõttu üha suuremat rahulolematust ning 1786. aasta sügisel suundus ta ootamatult reisile. Tulemuseks on vapustav meistriteos, mida järgnevatel aastasadadel on pidevalt loetud ja mis on tõlgitud paljudesse maailma kultuurkeeltesse. Nüüd on teos kättesaadav ka eesti keeles.

Itaalias valmisid mitu seni unarusse jäänud kirjandusteost ning Goethe ise kirjeldas reisiaega korduvalt kui taassünni ja uue nooruse aega. Tänapäeva lugejale pakub J. W. von Goethe reisikiri huvitava võimaluse avastada 200 aasta tagust Itaaliat ja võrrelda seda praegusega.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: