Galerii. Arhitektuurimuuseum avas näituse 1960.–1980. aastate piirideta arhitektuurist
Neljapäeval avati Eesti arhitektuurimuuseumis näitus "Prognoos ja fantaasia: piirideta arhitektuur 1960.–1980. aastatel", mis uurib tulevikuutoopiate, ennustuste ning arhitektuuri- ja kunstifantaasiate kohtumispunkti 1960.–1980. aastatel.
Näitusel on väljas tööd, mis tõukusid uuest sõjajärgsest tehnilisest reaalsusest, ent viisid seda edasi ootamatutesse suundadesse. Näitus esitab ka uue võrdleva tõlgenduse arhitektuuri ja kunsti suhetest, nn paberarhitektuurist, mida tavapäraselt nähakse projekteerimispraktikast tagasitõmbumisena ning millest seni on räägitud peamiselt rahvuslike koolkondade kaudu.
Näitusel on teiste seas esindatud arhitektid, kunstnikud ja rühmitused Archizoom, Yuri Avvakumov, Alexander Brodsky & Ilya Utkin, Igor Dřevíkovský & David Vávra, Dviženie, Stano Filko, István B. Gellér, Jozef Jankovič, NER, Tiit Kaljundi, Jevgeni Klimov, Mari Kurismaa, Kai Koppel, Vilen Künnapu, Leonhard Lapin, Hardijs Lediņš, Avo-Himm Looveer, Kirmo Mikkola, Stefan Müller, Jüri Okas, OHO, Ain Padrik, Alessandro Poli, László Rajk, Toomas Rein, Sirje Runge, Superstudio, Tõnis Vint jt.
Näitus valmib koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga, kuraatorid on Andres Kurg ja Mari Laanemets, assistent Kristina Papstel, kujundaja Kaisa Sööt, graafiline kujundaja Indrek Sirkel.
"Prognoos ja fantaasia: piirideta arhitektuur 1960.–1980. aastatel" jääb Eesti arhitektuurimuuseumis avatuks kuni 30. aprillini.
Toimetaja: Kaspar Viilup