Kammerorkestri sarjas "Kontsertmeistrid" astub publiku ette Andres Kaljuste

Andres Kaljuste
Andres Kaljuste Autor/allikas: Rene Jakobson

Tallinna Kammerorkestri sarjas "Kontsertmeistrid" astub publiku ette Andres Kaljuste, kes on viimasel ajal tuntud peamiselt dirigendi ja vioolamängijana, kuid sel kontserdil näeb ja kuuleb teda üle pika aja ka viiulit mängimas.

Tallinna Kammerorkestri 30. sünnipäevahooajaks loodud "Kontsertmeistrite" sarja iga kontsert pakub nimikangelastele võimaluse oma kava kokku panna.

"Olen kontserdikavva valinud oma absoluutsed lemmikteosed, mis on erakordne, sest seda väga tihti ei juhtu. Nii et mul on väga suur rõõm olnud tuua siia kavva energilist muusikat – olen ka nooruspõlves kuulanud palju elektroonilist tantsumuusikat," kirjeldas Kaljuste "Aktuaalsele kaamerale".

"Esimese teosena on siin kavas "Orawa" (Poola päritolu filmimuusika autori Wojciech Kilari teos - toim.), millel väike biit on all olemas. See on väga hea algusteos, mis tõmbab õhtu käima. Ma tunnen, nagu ma oleksin DJ, olen saanud mängida seda muusikat, mida ma armastan.

Kontserdil kuuleb ja näeb spetsiaalselt Ungarist kohale toodud muusikainstrumenti, mida Eestis ei olegi.

"Arvatavasti ka esimest korda Eestis kuuleme Henri Dutilleux' "Mystère de l'instant'i" mis on nn hetkemüsteerium. Helidesse on maalitud kümme pilti erinevatest seisunditest, näiteks kajad, kuulujutud, tulekahju, veidrad asjad. Aga selle teose teeb veel huvitavaks cimbalom – haamerkannel."

Andres Kaljuste astub kontserdil üles nii dirigendi kui ka viiulisolisti rollis. Sarja "Kontsertmeistrid" kutsus ellu Tõnu Kaljuste.

"See, mida üks kontsertmeister peab tegema ja mille pärast see seeria ellu kutsuti, ongi elavdada seda muusiku karakterit, kes peab vedama, kes peab ees mängima ja teisi kaasa tõmbama," selgitas Tõnu Kaljuste.

"Üks on dirigendi käekeel, aga palju täpsem ja tihedama kontaktiga on see, kui mängijad ilma dirigendita omavahel suudavad mängida," rääkis Tõnu Kaljuste.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: