Galerii: Tallinna Kammerorkester ja Andres Kaljuste esinesid MUBA-s

Laupäeval, 18. veebruaril esinesid Tallinnas MUBA-s "Kontsertmeistrite" sarja raames Andres Kaljuste ja Tallinna Kammerorkester. Prantsuse heliloojate Dutilleux' ja Debussy loomingu esitamiseks liitus muusikutega Miklós Lukács oma Ungarist kohale toodud kontsert-cimbalomi'l.

Seekord tõi "Kontsertmeistrite" sari kuulajate ette muusika Andres Kaljuste valikus, kelle kavas oli poola, saksa ja prantsuse heliloojate looming. Kontserti iseloomustas 20. sajandi minimalistlik rütmiline energia, rikkalikud helivärvigammad ja melanhoolsed harmooniad.

Kontserdil sai kuulda poola helilooja ja rahvusvaheliselt tuntud Poola päritolu filmide muusika autori Wojciech Kilari "Orawat" ja romantismiajastu klassiku Johannes Brahmsi Keelpillikvintetti op. 111. Prantsuse heliloojate Henri Dutilleux' "Mystère de l'instant" ja Claude Debussy "La plus que lente" esitamiseks liitus Eesti muusikutega tuntud cimbalomi-mängija Miklós Lukács Ungarist.

Kontserdi lisaloona esitasid Andres Kaljuste ja Tallinna Kammerorkester Heino Elleri "Õhtulaulu".

Tallinna Kammerorkestri 30. sünnipäevahooajaks loodud "Kontsertmeistrite" sarjas on varem soleerinud Antti Tikkanen ja Minna Pensola, Robert Traksmann ning Hans Christian Aavik. Sarja kunstiline juht on Tõnu Kaljuste.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: