Otseülekanne lõppenud: Artur Alliksaare 100. sünniaastapäevale pühendatud konverents

{{1681484040000 | amCalendar}}
Artur Alliksaar koos abikaasa Lindaga
Artur Alliksaar koos abikaasa Lindaga Autor/allikas: Eesti Kirjandusmuuseum

15. aprillil tähistatakse Artur Alliksaare 100. sünniaastapäeva. Sel puhul toimub 14. ja 15. aprillil kahepäevane konverents "Tuleb ingel ja puudutab vett", mida saab otsepildis jälgida ka kultuuriportaalis.

Konverentsi avavad haridus -ja teadusminister Tõnis Lukas, Tartu linnapea Urmas Klaas, Eesti Kirjandusmuuseumi direktor Piret Voolaid ja Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakonna juhataja Berk Vaher.

Ettekandeid peavad Karel Leet, Artur Alliksaare biograafia autor Margit Mõistlik, kultuuriloolise arhiivi juhataja Kristi Metste. Üliõpilaste vestlusringis "Ahvid ei ole sugugi nii suured banaanisõbrad, nagu loomaaia direktriss värisedes valetab" osalevad Rahel Ariel Kaur, Lisanna Lajal ja Morten Made.

Laupäeval süvenetakse Alliksaare poeetikasse TÜ raamatukogus. Konverentsi avavad kirjanikud Paul-Eerik Rummo, Viiu Härm ja Viivi Luik. Ettekandeid peavad Maria-Kristiina, Rebekka ja Mihhail Lotman; Hasso Krull, Tiit Hennoste, Arne Merilai, Guntars Godinš ja Mart Velsker. Vestlusringis "Ulmeline Alliksaar", mis lähtub Alliksaare absurdidraamast "Nimetu saar" (1966), osalevad Andrus Org, Riina Oruaas, Jaak Tomberg ja Joosep Susi.

Konverents algab mõlemal päeval kell 11.00.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: