Galerii: HÕFF-i pidulik avamine

Soome lauliku Väinämöise õnnistusel avati reede õhtul täismajale Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival.

Festivali avafilmi "Sampo" üks peategelasi tervitas külalisi kultuurikeskuse veripunasel vaibal, kelle hulgas oli ka Eve Kivi, kes selles 1959. aastal ekraanidele jõudnud ja nüüdseks restaureeritud muinasjutufilmis kaasa tegi. Tegemist oli Kivi esimese rahvusvahelise filmirolliga.

Tänutäheks sai peagi 85. sünnipäeva tähistav Kivi erilise kingituse – spetsiaalselt talle kootud Haapsalu salli, mida kaunistab HÕFF-i õudus- ja fantaasiamustrite konkursi võitnud muster.

Ühtlasi läks avamisel enampakkumisele tõeline rariteet – "Sampo" originaalplakat koos Kivi autogrammiga, mille hind kerkis 400 euroni. Enampakkumine juhatas sisse laupäeval toimuva filmiesemete oksjoni, mille tulu läheb Ukraina päästjatele.

Pidulikul filmifestivali avamisel esinesid ansambel Winny Puhh ja Haapsalu linna algkooli mudilaskoor, kes esitasid koos laulu "Rambo".

Festivali avasõnad ütlesid Haapsalu linnapea Urmas Sukles ja HÕFF-i juht Helmut Jänes.

Kokku jõuab Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil ekraanile ligi 30 pikka õudus-, fantaasia- ja põnevusfilmi ning hulk lühifilme, mille seast valitakse välja ka Euroopa parima fantaasiafilmi konkursi nominent.

Festivali võitjad kuulutatakse välja pühapäeva õhtul.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: