Koorijuhtide suveseminaril tutvutakse üldlaulupeo kontseptsiooni ja repertuaariga

XIII noorte laulupidu
XIII noorte laulupidu "Püha on maa" Tallinna lauluväljakul Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Esmaspäeval, 14. augustil algab Haapsalus Eesti suurim ja pikimate traditsioonidega viiepäevane koorijuhtide-muusikaõpetajate koolituslaager – Eesti Kooriühingu 40. suveseminar "Haapsalu 2023", mis toob Haapsallu kokku 110 koorijuhti ja muusikaõpetajat üle Eesti.

Suveseminari loengud, õpitoad ja individuaaltunnid toimuvad Haapsalu Kutsehariduskeskuses. Koolitusteemade ampluaa on lai, sisaldades kõike koorijuhile vajalikku – pilatesest ja töökultuurist kuni dirigeerimis- ja vokaaltehnikani. Kuulda saab ka teenekate koorijuhtide kogemusi ja meenutusi. 2025. aasta üldlaulupeo kontseptsiooni ja repertuaari tutvustab Heli Jürgenson.

Koolituse läbiviijad on Heli Jürgenson, Riina Roose, Tiia Järg, Vilja Sliževski, Anželika Murik, Tiina Saar-Veelmaa ja teised. Dirigeerimistehnika ja hääleseade tunde annavad Hirvo Surva, Triin Ella ja Jaanika Kuusik. 

Lisaks toimub suveseminari raames kolm kontserti, mis on avatud ka Haapsalu linnarahvale ja teistele huvilistele: segakoori Huik! ja naiskammerkoori Muusad kontsert "Huik x Muusad" Haapsalu Toomkirikus (14. august), ansambel Floridante kontsert "Õhtu ilu" Uuemõisa mõisas (15. august) ja kammerkoori Collegium Musicale kontsert "Rudof Tobias 150" Haapsalu Toomkirikus (16. august).

Seminarlaagrit korraldab Eesti Kooriühing. See on toimunud alates 1983. aastast ning kujunenud koorijuhtide iga-aastaseks kohtumiskohaks, kus viie päeva kestel end täiendatakse, kontserte kuulatakse ning erialalisi küsimusi arutatakse.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: