Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Algas registreerimine Rakvere Gümnaasiumi lühifilmide festivalile

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival
Rakvere Gümnaasiumi filmifestival

Rakvere Gümnaasiumi õpilaste korraldatav vabariiklik lühifilmide festival toimub 2.-6. veebruarini ning alates tänasest saavad koolinoored ning tudengid üle Eesti end festivalile registreerida.

Registreerimine kestab 31. detsembri südaööni, selleks ajaks tuleb korraldajatele saata ka enda lühifilm, edastab festivali koduleht www.filmifestival.eu.

Rakvere Gümnaasiumi Filmifestivalil jagatakse lühifilmid kahte vanusekategooriasse – kuni 19. aastased ning tudengid. Oma filmi saab korraldajatele saata 31. detsembrini, pärast seda alustab tööd eelžürii, kes valib välja 14 filmi, mis pääsevad finaalprogrammi. Täpsemad juhised filmi registreerimiseks ja lisainfot leiab festivali kodulehelt.

15. korda toimuv Rakvere Gümnaasiumi Filmifestival on Eesti suurim noortelt noortele korraldatav filmifestival.

Rakvere Gümnaasiumi Filmifestivali eesmärgiks on motiveerida noori harjutama kätt filminduses. Ühtlasi on ürituse eesmärgiks anda omapoolne panus esitlemaks noorte teoseid laiemale publikule.

Festivali juured ulatuvad aastasse 2000. Läbi aastate on seda korraldanud Rakvere Gümnaasiumi õpilased ning maakondlikust “filmiõhtust” on välja kasvanud vabariiklik filmifestival, kuhu tahetakse oma filmiga osalema tulla.

Eelmisel filmifestivalil osales 28 filmi ning võitjaks osutus Tõnu Tamm Tallinna 32. Keskkoolist filmiga “Matilda”.

 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: Rakvere Gümnaasiumi Filmifestival

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: