Galerii: Eesti Vabariik ootab uusi telesarja ja dokfilmi ideid

Uues raadiomajas kuulutati täna välja Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud telesarja ja dokumentaalfilmide konkursid, mida viivad koos läbi Eesti Rahvusringhääling, Eesti Filmi Instituut ning Eesti Vabariigi 100 aasta juubeli korraldustoimkond.

Vabariigi juubeliaastal, 2018, plaanitakse vaatajateni tuua täispikk dokumentaalfilm, lühidokumentaalfilmide projekt "100 minutit peegeldusi" ning draamasari.

Uuelt kvaliteetselt draamasarjalt oodatakse temaatika haakumist Eestile olulisega minevikus, olevikus või tulevikus, põhisündmused peaksid toimuma Eestis. Lugu võib vahendada draama, komöödia, krimiloo, põneviku, romantilise draama jne žanris, kuid see peab sündmusi esitama ja üldistama tasandil, mis lasevad meil end ära tunda ja mõista. 

Kinolevi potentsiaaliga täispikk dokumentaalfilm peaks puudutama laiemat avalikkust ning käsitlema kõrgel kunstilisel ja tehnilisel tasemel Eestimaa ja inimese suhet ning seoseid, suhteid ja võrgustikke, mis moodustavad terviku nimega Eesti. Lühidokumentaalfilmide kogum "100 minutit peegeldusi" koosneb filmidest, mis koondavad endasse ühtse üldistusvõimega terviku. Eri autorid, kümmekond filmitegijat, loovad oma nägemuse tänasest Eestimaast. 

Telesarja ja lühidoki ideekonkursi tähtaeg on 15. mai 2015, täispika dokumentaalfilmi idee esitamise tähtaeg 15. jaanuar 2015.

Toimetaja: Tiiu Laks

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: