Arvustus: Indrek Hirv laulab tangot ({{commentsTotal}})

Indrek Hirv
Indrek Hirv Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Uus plaat

Indrek Hirv
“Tango” (Hooandja)
8/10

Laiemale avalikkusele luuletaja ja kunstnikuna tuntud Indrek Hirv on maha saanud esimese heliplaadiga, kus ta lauljana üles astub. Album koosneb populaarsetest tangodest, millest pea kõiki on eestikeelseina aastakümneid lauldud ja millest mõnigi juba 1930. aastail omakeelsena ka salvestatud (kuulakem näiteks kogumikku “Eesti kolmekümnendad”). Vaadeldavale plaadile koondatud tangosid ühendavad eeskätt aga Indrek Hirve enda kirjutatud eestikeelsed laulutekstid.

Tekste iseloomustab Hirvele omane täpsus väljenduses, peenetundelisus ning hillitsetud romantilisus. Nende tundetoon on ühelt poolt küll eestlaslikult napisõnaline, ent teisalt – ja mõneti paradoksaalseltki – siiski tangode kirgliku olemusega hästi haakuv.

Tangode muusikaliste seadete autor Tõnu Raadik ütleb plaadi ümbrislehel tabavalt, et Indrek Hirv laulab täiesti teistmoodi kui päris lauljad; et keegi teine pole tangosid sellise vaoshoituse ja diskreetsusega laulnud. Tõepoolest – selline lähenemine teeb Hirve laulumaneeri üdini loomulikuks ja lähedaseks. Koos Raadiku kergete ja õhuliste arranžeeringutega muutub plaat tervikuna unelevusele vaatamata mõjusaks ning haaravaks. Ainsana jääb kõrva vokaali ja saateansambli mõnetine ebakõla. Ei oska öelda, kas põhjuseks on viga miksimises, kuid Hirve laul ja instrumentaalpartiid ei sulandu nagu nad ehk peaksid.

Indrek Hirve “Tangod” täidab olulise lünga Eesti muusikamaastikul. Sellega, et poeet on ilmselt suuresti isiklikus nostalgiaõhinas eestindanud kahe maailmasõja vahel populaarsed olnud tangod, võidab Eesti varasema levimuusika skeene tublisti. Tänapäeva popmuusika kõrvale suurepärane vaheldus.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: