Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti Pops võttis kokku 2014. aasta: lood, albumid, nähtused

Kodumaine plaadifilma ja raadiosaade Eesti Pops tegi aastakokkuvõtte - latt hoiab end järjekindlalt keskmisest veidike kõrgemal.

Eesti Pops on koostanud juba kolmandat aastat omalaadset kokkuvõtet eesti popmuusika äärealadest, mida võiks kategoriseerida kui indie-või sõltumatu muusikasfääri silmapaistvamate tegijate äramärkimist ja tunnustamist.

Kuula Eesti Popsi Eesti Topsi siit.

Kuna ei indie-ega alternatiivnimetus ei rahulda ega väljenda enam kellegi püüdlusi, on lihtsam humoorikat nimetust Eesti Tops võtta kui kodumaise popmuusika imaginaarset ideaalmaailma, kus päike pasitab kõikidele stiilidele ja värvikirev kompott peaks rahuldama ka kõige nõudlikumaid muusikagurmaane. Lõplikku tõde kui sellist, pole edetabelites ega muusikaauhindades kunagi olemas, seega võib Topsi võtta lihtsalt kui järelhüüdu paljudele plaatidele ja artistidele, kes haibitumate varjus ka kindlasti avastamist ja kuulamist väärivad.

Nagu kombeks, kaasas Eesti Pops arvamuse kujundamisse ka mitmeid eestimaiseid väikeplaadifirmasid ja arvamusliidreid, kellest sel aastal osalesid Pudrukuul, Trash Can Dance, Seksound, Õunaviks, Biit, Processed, Paranoia, Frotee ja Valner Valme, Mart Niineste, Margus Varusk, Toomas Olljum, Natalie Mets, Anders Melts, raadiosaade Nestor & Morna, festival Schilling & Kohviradio, Rada7 ja Müürileht.

Traditsionaalselt selgitati välja nii meeldejäävamad lood, kui ka parimad plaadid ja lisandina esitati mõned kohalikku muusikaelu puudutavad küsimused ja tendentsid, millest siinkohal ka kerge kokkuvõte on tehtud.

Eesti Tops 2014 - 10 parimat lugu:

1.-2. Vaiko Eplik - Mõteteis mõrudais

1.-2. Ajukaja & Andrevski „Rare Birds“

3.-4. Ouu “Reisile sinuga”

3.-4. Badass Yuki "America"

5.-10. Marten Kuningas “Tagurpidi vaal”

5.-10. Genka/Paul Oja "Bakkushan"

5.-10. Vaiko Eplik "Nelgid"

5.-10. Candy Empire - Kiss Me Again

5.-10. Pärt Uusberg - Õhtu ilu (filmist "Risttuules")

5.-10. Micucu „Toe“

 

Eesti Tops 2014 - parimad albumid ja EP’d:

1. Vaiko Eplik - Nõgesed

2. Genka ja Paul Oja - Genka ja Paul Oja

3. Tommy Cash - Euroz Dollaz Yeniz

4.  Badass Yuki - Open Your Eyes To The Landmass

5.-6. Jarek Kasar - Liiga palju viiuleid

5.-6. cirkl - Fables of a Faraway Land

7. Andrevski & Ajukaja - Rare Birds EP

8. Imandra Lake - Avane

9. Janek Murd - Triiviv

10. Tolmunud Mesipuu - Tõhus toimeaine kvaliteetne õhtu kahele

11. Pastacas & Tenniscoats - Yaki-Läki Versions

12. Vaiko Eplik - Nelgid

13. Jan Helsing - Kajalood

14.-15. Ruutu Poiss - 7“ Fabe“ ja „Mango“

14.-15. Junk Riot - Junk Riot

16.-17. Ratkiller - On Emotional Surface

16.-17. Marten Kuningas - Praktiline mees

18. Trad Attack - EP

19. Aghor - Necrolivonica

20. Winny Puhh - Kes küsib?

21. rin la - bliss EP

22.-28. Tont & Z - Kuumalaine EP

22.-28. Thrashless - Cult Of Fear

22.-28. Taavi Tulev - Kuku!

22.-28. Super Hot Cosmos Blues Band - Countdown To Jesus

22.-28. Galvanic Elephants - Mosaic

22.-28. Cubus Larvik - Memorial

22.-28. Ajukaja/Maria Minerva -C U Again EP

29.-31. TIC - Sompa

29.-31. Maria Minerva - Histrionic

29.-31. Elephants From Neptune - Pressure & Pleasure

32.-33. St Cheatersburg - Art Is The Last Refuge Of The Untalented

32.-33. Odota - Fever Marshall

34.-36. Urt - IXI

34.-36. The Boondocks - USB

34.-36. Rotrum - High Up In The Trees

37.-42. W.T. Drones - EP

37.-42. Threes and Will & Huerequeque - Sea Fourth part II

37.-42. Maria Faust - Sacrum Facere

37.-42. Jürgen Tina - Laulanmamind EP

37.-42. DVPH - Natuke veel

37.-42. Darkside - Spacestation

43.-46. Tõnu Naissoo Trio - Tõnu Naissoo Trio

43.-46. Metsatöll - Karjajuht

43.-46. Greeneyed Meganekko - Vernorexia

43.-46. Cly / Suva - Lost Cause

47.-48. Sõpruse Puiestee - Mõistlikult ja mugavalt

47.-48. Hello Killu - EP

 

2014 aasta märgiline juhtum või suundumus eesti muusikas:

Mart Niineste (EPL): Esiteks tooks esile Laur Joametsa tegemised Strugill Simpsoni bändis, Grammy nominatsioon pole ju sugugi paha tulemus nii suure riigi kohta nagu USA. Kaljuste-Pärdi Grammy võit ka kindlasti. Siis kindlasti Kultuurkapitali preemia Metsatöllule, mis on kena märk muusikapoliitika ajakohastumisest. Kuigi samas on äraspidiselt kena märk ka Eesti Muusika Arenduskeskuse lõhki minek peale viieaastast pusimist ja ettevõtjatekeskse stiilideülese arenduskeskuse tekkimine. Loodame, et Muusika-aasta 2015 lepitab osapooled lõplikult.

Valner Valme (kultuur.err.ee): Kogenud mehed tulevad plaatidel oma nimega välja nagu välismaalgi: Jarek Kasar, Genka ja Paul Oja, Janek Murd.

Rada7: Rada7.ee sai 15-aastaseks - tobe veidi oma saba kergitada, aga see on ikka päris kõva saavutus. Lisaks Von Krahli uuestisünd.

Villem Valme (Õunaviks): Ühest küljest: rekordiliselt palju re-reliise ja seniilmumata arhiivi ilmumist vinüülidel (Frotee plaadid, Vennaskond, Collage) - tervitan seda suunda igati! Teisest küljest: tundub, et aset on leidmas täispika albumi vaikne hääbumine. See on füüsiliste helikandjate taandumise valguses ehk loomulik asjade kulg, siiski on mul kuulajana sellest kahju, sest täispikk album eeldab loojatelt pikemaajalisemat pühendumust ja terviklikumat lähenemist oma loomingule. Ta on ka selgem verstapost ja tervikteos, mida pikemas ajalises perspektiivis hinnata ja teekaaslasena plaadiriiulil hoida.

Pudrukuul (Raul Saaremets): Vibratsiooni sessioonid Müürilehe festivalil - tõdemus, et kohalik elektrooniline underground on suurepärase tervise juures.

Siim Nestor: Stabiliseerumine. Kõik on paika loksunud.

Erik Morna: Nu-blues ehk uusbluus!

Tõnis Kreinin (Kohviradio/Schilling): Aeg-ajalt ja isegi üha tihedamini on huvitavaid välgatusi teatri- ja filmimuusikas.

Tauno Maarpuu(Kohviradio/Schilling): Winny Puhhi loobumine üleilmsest kuulsusesärast. Helikandjate ja formaatide vallas: Tasuta digireliis (kasvõi promoperioodiks) kui reegel. Trash Can Dance jätkuv ind ja kasseti tagasituleku jätkumine. CD surm (vähemalt muusikas, mis huvi pakub) ja vinüüli taastuleku jätkumine.

Natalie Mets (The Baltic Scene): Music Estonia asutamine

Müürileht (Mariliis Mõttus): Märkimisväärseimaks sündmuseks on kindlasti Tõnu Kaljuste Grammy ja oluliseks suundmuseks see, et nädalavahetuseti konkureerivad Tallinnas toimuvad peod neil üles astuvate nimede poolest vaat et Berliini klubide line-upidega.

Toomas Olljum: 1) Eesti levimuusika pärandi kogumise ning Eesti muusika kuulsuste koja projekti algatamine.

2) Eesti muusika/muusikute jätkuv tuntav rahvusvahelistumine: Laur Joamets Sturgill Simpsoni bändis (+ Grammy nominatsioon), Ago Teppandi kaasategemine 5 Seconds of Summeri albumil, mis jõudis USA Billboardi albumimüügitabelis kohale #1, Syn Cole jätkuv edu.

3) Kohaliku muusikatööstuse organiseerumine – Music Estonia sünd, MMF Eesti – ning suurte plaadifirmade (Universal, Sony) poolne jätkuv töökohtade loomine kohalikku muusikatööstusesse.

 

Trash Can Dance (Gert Moser): Rainer Jancise raamat. Tagasihoidlik, vahetu ja irooniliselt humoorikas kuva haavuvast artistist. Kindlasti soovituslik kunstnikuhingedele, et kuidas teha, aga rohkem, et kuidas ei peaks muusikaga seotud asju tegema. Kahjuks vaid ilma teiste osapoolte kommentaarideta.

Seksound (Rein Fuks): Plaatide re-release’ide ilmumine (Collage, Tõnu Naissoo, Vennaskond)

Frotee (Martin Jõela): Seksound 10. juubel

Processed (Margus Löve): 23.augustil toimunud Eesti esimene modulaar-süntesaatorite entusiastide kogunemine toompeal, Ptarmiganis

Margus Varusk (Universal): Iirise “Tigerhead’i” üle 500 000 striimi Spotify’s

Paranoia (Kiwa): Rainer Jancise raamat ja JMKE “Külmale maale” platseerumine kõige paremaks plaadiks.

Röntgen (Anders Melts): Urt tegi läbi aegade parima black metal albumi Eestis.

Biit (Madis Nestor): Palju toredaid represse

 

Aasta möödalask:

Mart Niineste (EPL): Ilmselt on möödalasud alati kõik need laulud, mis Eesti Laulu parima kahekümne sekka ei pääse, tükk tühja tööd ja kardetavasti ka vaimu närimist. Galvanic Elephantsi solisti Taavi tantsuliigutused on ka üsna silmipimevad olnud, mõni bänd on rohkem vihmase ilmaga kuulamiseks. Frankie Animal võiks enne kultuurikihi hankida, kirjutada mõned head lood ja siis proovida uuesti. Kuid peapreemia läheb konkurentsitult triole I Wear* Experiment - millal lõpetate selle isetegevuse muusika alal ja asutate omaturundusagentuuri? Ning üks väga omapärane puder oli ka Tartu Indiefest.

Valner Valme (kultuur.err.ee): Super Hot Cosmos Blues Band on hea bänd, aga järgijad on juba ülearu. Ehk siis: bluusrockigruuv a la Black Keys lehvib. Aga kellelgi ei ole Janno Reimi voxi.

Rada7: Võitlus kõrge vs madal jätkub, ehk Eesti Muusika Arenduskeskuse ümber toimuv.

See kamm, mis Kultuuritolmu ja Patareivi ümber käis. Shanon Rock Cafes - pole varem

eales muusikat kuulates hakanud füüsiliselt halb. Suvefestivali puudumine.

Pudrukuul (Raul Saaremets): pop-drum&bass

Siim Nestor (Nestor & Morna) : Ei tahaks nimesid nimetada, aga palju armastatud artistid on liiga nunnukeskseks muutunud.

Tauno Maarpuu: See peaks olema seotud ülisuurte ootuste ja sama suure pettumusega – midagi sellist sellest aastast ei meenu. Samas – varem meeldinud Giuseppe Perverdi Big Band’ilt oleks oodanud paremaid lugusid ja teravamat huumorit, või vähemalt „head halba“ huumorit.

Müürileht (Mariliis Mõttus): Kultuurikilomeetri ja Patareivi tsensuur.

Trash Can Dance (Gert Moser): Tommy Cash. Võiks ju ka kohe sinna järgmisse, aasta teravaim artist-persoon, sektsiooni lisada, aga minu jaoks siiski nüri ja kohitsetud. Minu jaoks jääb sellel artistil julgusest puudu, keksib niisama paar tipsu, kuigi võiks vabalt suurte sammudega astuda või suisa joosta. Tänapäeval ei piisa ju enam sellest, et ollakse moodne, vaid peab olema tulevik, aga veegi arem kui tulevikule eelnev, sest tulevik ise on ju samuti kohal juba tunni aja pärast.

Margus Varusk (Universal): Endiselt kasutatakse eesti telekanalites/filmides suvaliselt muusikat, ilma artistide loata. See on koht, kus peaksid ka kohalikud artistid/labelid enda eest seisma.

Röntgen (Anders Melts): Päratrust trügib poliitikasse.

Biit (Madis Nestor): Et Eesti artistid tihti peale oma lugusid, mida nad interneti üleslaevad ei tag’i ära ja jätavad lood anonüümseks. Nii on pärast väga raske mõista, et kelle lugu ja mis nimi. Seda on palju Soundcloudis.

 

Teravaim artist-persoon aastast 2014:

Mart Niineste (EPL): Tooksin esile helirežissööri Martin Kikase. Junk Riot, Galvanic Elephants, Super Hot Cosmos Blues Band ja teised tööd, tema sõnul kokku kusagil kümmekond, on temast teinud lõppeva aasta ühe olulisema tegija meie levimuusikas. Kuid kui peavooluartistidest rääkida, siis näosaates näitasid oma teist ja põnevamat palet Uku Suviste, Lauri Liiv ja Liis Lemsalu, kes oma paroodianumbrites vindiga tagasi ei hoidnud.

Valner Valme (kultuur.err.ee): Tommy Cash

Rada7: Tommy Cash, sest oskab positiivses mõttes närvi ajada õigeid inimesi. Mart Niineste, kuna jaksab piitsutada mõttelaisku ja pretensioonikaid.

Villem Valme (Õunaviks): Miks mitte teha sellest vastusest Tommy Cashi ja Genka battle - kui keegi mind kohtunikupukki lükkaks, siis kindla ülekaaluga võidaks viimane.

Pudrukuul (Raul Saaremets): Endamisi Salamisi

Siim Nestor: Tommy Cash

Erik Morna: St. Cheatersburg/Chungin

Estrada (Kohviradio/Schilling): Chungin

Tõnis Kreinin / Snafu (Kohviradio/Schilling):  Jürgen Tina (mitte niivõrd 2014. a ilmunud EP materjali, kui tema kahe viimase aasta lugude loomingulise käekirja ja tekstide omapärase vaatevinkli pärast)

Tauno Maarpuu (Kohviradio/Schilling): TOMM¥ €A$H

Müürileht (Mariliis Mõttus): rin la

Toomas Olljum: Annaks selle tiitli seekord hoopis produtsent Martin Kikasele – ilmselgelt mees, kelle uksi peaksid bändid maha jooksma.

Trash Can Dance (Gert Moser): Siim Nestor. Võrreldes varasemaga tundub hing kiskuvat meest rohkem põranda alla ning ühe anam tutvustab ta ka siira rõõmuga leide sealt veidruste panipaigast, eelistades ja usaldades oma sisetunnet. On mõned facebookist alguse saanud ideed ja vestlused vorminud huvitavateks artikliteks. On põnevalt laiendanud Nestor ja Morna saate formaati.

Frotee (Martin Jõela): Genka

Röntgen (Anders Melts): Genka

Processed (Margus Löve): Thing

Margus Varusk (Universal): Tommy Cash

Biit (Madis Nestor): Tommy Cash

Eesti Pops: Tommy Cash

 

Elavaim live-akt:

Mart Niineste (EPL): Badass Yuki, Cantilena, Elephants From Neptune’i, Phloxi, Junk Rioti, Ans.Anduri ja teiste vanade lemmikute esinemised on alati kindla peale minek, pungipoolelt tooks esile Project Dekadenzi ja Totally Obnoxiouse ning Giuseppe Perverdi Big Bandi. Väga sümpaatse mulje jättis The Boondocks oma plaadiesitlusel. Ouu on samuti laval veenev bänd. Üldiselt on keskmine tase jätkuvalt mõnusalt hea. Sügavalt isiklikest elamustest mainiks ära Vennaskonna 1993. aasta koosseisu (miinus Mait Vaik) esinemise bändi juubelil, kus trumme mängis Rainis Kingu. Üldiselt olen olnud üsna laisk kontsertide külastaja.

Valner Valme (kultuur.err.ee): St Cheatersburg

Rada7: Faun Racket. Neoandertals Padisel. Thou Shell of Death Hard Rock Laagris.

Villem Valme (Õunaviks): Jätkame siis juba eelnevas vastuses alanuga: kõige lahedam üllatus oli Oleg Kosjugini laiv Schillingul. Tundub, et meister on oma parimas sõiduvees.

Pudrukuul (Raul Saaremets): Winny Puhh

Siim Nestor: Tommy Cash

Erik Morna: Defeatem, see on üks Valga bänd.

Estrada (Kohviradio/Schilling): Winny Puhh

Tõnis Kreinin / Snafu (Kohviradio/Schilling):  Ansambli Progress kontsert oli noore ja suhteliselt vähetuntud bändi kohta tehniliselt üllatavalt hea. Iseasi on muidugi kinniolek klassikalise proge-žanri kaanonites ehk siis selles vallas esialgu veel midagi uut või omapärast lisamata.

Tauno Maarpuu(Kohviradio/Schilling): Sequoia

Natalie Mets (The Baltic Scene): Elephants From Neptune

Müürileht (Mariliis Mõttus): Tommy Cash

Toomas Olljum: Elephants From Neptune

Trash Can Dance (Gert Moser): False Pregnancy ja Sociasylum Ülases. Kui ikka kütetakse 30 ruutmeetrises 50 inimest vaevu mahutavas "kummist seintega toas" grindi ja hardcoret nii, et aknaklaasid purunevad, tehnika paugub, pritsib sädemeid ning suitseb, siis mida on viisakal ja viksil popmuusikal vastu panna?

Seksound (Rein Fuks): Chungin’i ja Thea Kristal’i lived Arvamusfestivalil, Paides.

Frotee (Martin Jõela): Puuluup (Ramo Teder/Marko Veisson) Viljandi Folgil

Processed (Margus Löve): Tallinna tänavamuusikud - balta tunnelis, admiraliteedi basseini ääres, (lühikeses jalas mänginud kitarrist - pole kindel, kas oli eestlane)

Margus Varusk (Universal): Vaiko Eplik ja Eliit

Röntgen (Anders Melts): Sociasylum

Biit (Madis Nestor): Ratkilleri live Müürilehe festivalil

Eesti Pops: Winny Puhh

Muusikalised ennustused ja soovid järgmiseks aastaks 2015:

Mart Niineste (EPL): Metsatöll läheb veel tuurile, selles olen kindel. Ja tahaks nagu ikka - palju head uut Eesti muusikat!

Valner Valme (kultuur.err.ee): vähem tavalist poppi, rohkem sõgedust, hullust, gruuvi, hüpnoosi ja ikka ilu ka!

Rada7: Marko: Vaiko Eplikul 3 plaati, 2 muusikali. Getter Jaanil Ilmub vinüül. Laula mu laulu 3. hooaeg takerdub, kuna maja, milles lindistatakse, võetakse Kangrolt ära. Suvetuurid saavad jälle hoo sisse. Ewert & the Two Dragons esinevad USA jutusaates.

Renee: Soovin, et Muusika Aasta 2015 raames jõuaks turule Tõnis Mägi pett.

Ester: Kindlasti tekib veel paar nn „eesti muusika esindusorganisatsiooni”.

Kirill: Iirise uus plaat, palun.

Ivo: Ennustan, et Kersten Kõrge & co kloonitakse

Villem Valme (Õunaviks): Olen ennustamises äärmiselt kobav! Soovin artiste, laive ja laule, kes/mis kananaha ihule tooksid. Ja hoidkem mõistus poenimekirja jaoks, muusikasse ikka rohkem fanki ja glamuuri, diipi ja tundeid. Ilu päästab!

Siim Nestor: Ennustusi pole, soov on, et eesti peavoolupop ükskord ometi huvitavaks muutuks ja maailmale natuke järgi jõuaks, ühte sammu käiks.

Erik Morna: Mu suurim soov on, et keegi ei teeks enam "indie muusikat"! Olgu, teha muidugi tuleb, see on ju tihti hea, aga milleks oma loomingut nii magedalt nimetada?

Estrada (Kohviradio/Schilling): Konkreetselt ootan Malcolm Lincolni uut plaati, äkki tuleb? Seni ainsana althõlma ringi liikuma lastud "Igatsedes"  vajutab minus küll õigeid nuppe. Üldiselt tahan üllatusi - just seda sorti häid asju, mida ei tea oodata.

Tõnis Kreinin / Snafu (Kohviradio/Schilling):  Loodan, et tulekul on rohkem algupärast ja omanäolist muusikamaterjali. Sealjuures ei tasuks peljata, et lugude eestikeelsus piiritagust läbilööki oluliselt pärsiks. Arvan, et määravam on isikupära, samuti helikeele ning esituse kõnetavus.

Tauno Maarpuu Kohviradio/Schilling): Ennustused: Tommy Cash saab veel suuremaks. Soovid: Alati võiks olla rohkem loomejulgust ja rohkem emakeelset eripalgelist muusikat. Eriti ootaks sooritusi siinmail seni mitte- või väheviljeldud stiilides. Florian Wahl võiks tulla rohkem pildile ja isegi lavadele, ning avaldada nt Jaapani leibelite alt (loodan, et midagi selles vallas juba susiseb). Vähem Sven Grünbergi (igati auväärse) pimedat kummardamist nii elektroonilises kui rock’i-põhises muusikas. Vähem nn „rahvusvahelist ambitsiooni“, mis paraku väljendub tihti piinliku aktsendiga ja vigases inglise keeles või piiritaguste bändide (või ka edukamate kohalike) lahjemalt / igavamalt järeleaimamises.

Natalie Mets (The Baltic Scene): Usun, et toimub väga olulisi samme ja edasiliikumisi poliitilisel ja tööstuslikul tasandil koos organisatsioonide Music Estonia ja Music Managers Forum Estonia arenemise ja tegevusega. Nii siseriiklikul kui ekspordi tasemel. Kindlasti saavad üha rohkemad Eesti artistid intenratsionaalset tähelepanu - reliisid rahvusvaheliste leibelite alt, mängimised ja mainimised blogides ja raadiosaadetes ning muidugi esinemised.

Müürileht (Mariliis Mõttus): Sooviks oleks näha rohkem naisi produtsendi rollis, DJ-puldis ning eksperimenteerims käredamate žanritega, kui ainult indie ja džäss. Ennustame, et Eesti Nokiaks saab kohalik tanstumuusika, mis alustab aastast 2015. maailma klubide vaikset, aga vältimatut ülevõtmist.

Trash Can Dance (Gert Moser): Loodetavasti rohkem nišistumist ja ükskõiksust muusika tarbimise ja enesemüümise suhtes, sest see annab artistile rohkem vabadust teha mida soovib ja läbi selle võib juhtuda imesid. Muidugi väiksemad, kuid hulga põnevamaid imesid kui kui näiteks oodata tallist, kust Helen Sildna valib välja kammitud punutud lakaga hooajatraavli järgmise rahvusvahelise dressaaži jaoks.

Seksound (Rein Fuks): Sooviksin kuulda uut Inese plaati! Veel palju vana ja uut head muusikat võiks ilmuda vinüülil! Sobib muidugi ka CD ja digi!

Frotee (Martin Jõela): Vähem projekte, rohkem muusikat!

Processed (Margus Löve): Rohkem sallivust niigi väikeses muusikaringkonnas ning rohkem ühtekuuluvust, inimesed võiksid toetamas käia ka "konkurentide" ettevõtmisi.

Margus Varusk (Universal): Sooviksin järgmisel aastal punkt seitsmele vastuseks anda vähemalt 8/10

Röntgen (Anders Melts): Et oleks rohkem artiste, kellede kohta ei peaks lisama, et Eesti kohta jummala hea või et kõlab nagu välismaa. Et oleksi üldse kõva ja samal ajal oleks oma nägu.

 

Koondhinne möödunud aastale 10-palli süsteemis:

Mart Niineste (EPL): 7

Valner Valme (kultuur.err.ee9: alati 10

Rada7: 4,9

Siim Nestor: 6

Erik Morna: 7

Estrada (Kohviradio/Schilling): 6

Tõnis Kreinin / Snafu (Kohviradio/Schilling):  6

Tauno Maarpuu (Kohviradio/Schilling): 7

Natalie Mets (The Baltic Scene): 7,5

Toomas Olljum: 6

Trash Can Dance (Gert Moser): 5

Seksound (Rein Fuks): 8

Frotee (Martin Jõela): 10

Processed (Margus Löve): 7

Margus Varusk (Universal): 5

Röntgen (Anders Melts): 7

Biit (Madis Nestor): 8

Eesti Pops: 8

Üldhinne: 6,96!

Head uut, värvikat ja üllatusterohket muusikaastat!

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: Eesti Pops

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: