Linnateatri näitlejad panevad end proovile tantsuga Vaiko Epliku originaalmuusikale

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Lavastaja rollis Maiken Schmidt Autor/allikas: Siim Vahur/Linnateater

Proovisaalis ja trenniruumides käib töö Tallinna Linnateatri esimese tantsulavastusega.

18. aprillil Taevalaval esietenduv „Melujanu“ on dramaturg Paavo Piigi ning Maiken Schmidti esimene ühistöö, millele kirjutab originaalmuusika Vaiko Eplik, teatab teater.

Tantsulavastuse idee algimpulss ulatub aega, mil Linnateatriga liitusid kümme noort Elmo Nüganeni kursuselt, teiste hulgas enne Lavakunstikooli ka koreograafiahariduse omandanud Maiken Schmidt. Sellest ajast on Maiken Schmidti kutsutud liikumisjooniseid ja tantsuelemente looma nii mõnegi Linnateatri sõnalavastuse ja eriprojekti juurde ning ettepanekuid päris oma tantsulavastuse loomiseks tehtud talle mitmeid – seda enam, et tantsuga on soovinud kätt proovida ka teatri näitlejad. Maiken võttis kaasloojaks kursusevenna ja dramaturgi Paavo Piigi ning ühiselt jõuti välja „Melujanuni“.

„Vahel on nii, et kui ei oska millestki rääkida, siis saab seda ette näidata liikumisega. Liikumine algab seal, kus sõnu ei saa välja öelda, sest neist ei piisa,“ räägib Maiken Schmidt. „Meie jaoks ongi huvitav see, kuidas sõnu ära võttes hoopis liikumisega midagi edasi anda.“

„Kindlasti on see huvitavaks ülesandeks ka Linnateatri näitlejaile, keda eriti on hinnatud sõnaga töötamise oskuse poolest,“ täiendab dramaturg Paavo Piik. „Oleme kasutanud žanrimääratlusena naljaga pooleks väljendit „psühholoogiline tantsulavastus“, kuna püüame ära kasutada juba teada-tuntud Linnateatri tugevusi ning seda liikumisega segada.“ Nii ongi „Melujanu“ püüd luua teatrit, mis tungiks sõnade taha ja kasutaks väljendusvahendina liikumist, keskendudes žestile, kehakeelele ja emotsioonile.

Teatrikunstnikuna teeb debüüdi senini filmides tegutsenud kunstnik Anneli Arusaar. Valguskunstnik on Emil Kallas, eriefektidega on abiks Enar Tarmo (Von Krahli Teater). Lavale astuvad näitlejad Henrik Kalmet, Anu Lamp, Liis Lass, Märt Pius, Priit Pius, Ursula Ratasepp, Külli Teetamm, Kaspar Velberg, Evelin Võigemast, Priit Võigemast ja Kristjan Üksküla.

Varasemalt on tantsulavastus olnud Tallinna Linnateatri repertuaaris ühel korral, mil Saša Pepeljajev lavastas Lavakunstikooli 25. lennu diplomilavastuse „Gizzelle“.

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: Tallinna Linnateater

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: