Arvustus. Abraham's Café viib meeled rändama ({{commentsTotal}})

Abraham's Cafe
Abraham's Cafe

Uus plaat

Abraham's Café

"Berber Cinema" (ise välja antud)
10/10

 

Abraham's Café kirglikud muusikud loovad eksootiliste helidega igatsusi ja viivad kuulajate meeled rändama kaugetesse paikadesse.

Alates 2010. aastast tegutsenud maailmamuusikat viljelev ansambel on jõudnud teise albumini, seekord on orientaalse kõlaga koosseisu teemaks filmimuusika, mis spetsiaalselt kirjutatud Toomas Järveti dokumentaalfilmi "Rough Stage" jaoks.

Värske ja ühtlase kõlapildiga, energiline ning emotsionalaane muusika on täieliku pühendumise tulemus. Kuigi bändi kutsus kokku ja enamiku lugudest on teinud akordionist Kaspar Uljas, on kuulda, et kõik muusikud - klarnetist Marten Altrov, kitarrist Madis Meister, bassist Martin-Eero Kõressaar, oudimängija Joonas Pärn ning trummar Tõnis Kuusk - on ihu ja hingega asja sees. Ühtse hingamisega ja üksteisemõistmisega annab igaüks oma unikaalse osa, et kokku saaks täiuslik tervik. Inspiratsiooni on saadud rändudest Lähis-Itta, Ladina-Ameerikasse, Vahemere äärde. Kui mitte rändudest füüsiliselt, siis muusikalise impulsi ajel - muusika on tõukeallikaks. Eesti poisid suudavad luua maailmatasemel maailmamuusikat, pakkudes spirituaalsust ja mängutehnilist täpsust.

Muusikale lisab müstikat idamaise kõlaga oud, pill, mille olemusse geoloog Joonas Pärn aastaid tagasi vaimustunult süvenes ning mida ta nüüd elegantse veenvusega mängib. Palad on eriilmelised ja dünaamiliselt viimistletud, meeleolusid on joovastavast sambast ("El Barrio") sügavate mõtisklusteni ("Requiem Pour Juliano", "Salta"), sekka orientfusion'i ("La Brise Oriental").

Rütmidest ses muusikas puudu ei tule, samuti etnilistest kujutluspiltidest: berberitest iidsetel Põhja-Aafrika aladel, tegelemas oma igapäevatööga või istumas kinos. Ideaalselt sobib Abraham's Café plaadikujunduseks Kaupo Kikkase rahvusvaheliselt äramärgitud foto ühest mahajäetud välikinost Egiptuse kõrbes.

Ilmselgelt vajab selline särav kooslus väljundit väljaspool Eestit ja muusikaliselt on kõik eeldused selleks noortel meestel olemas.

Kuigi maailmas on taolise muusika autentseid esitajaid küll, võlub Abraham's Café puhul just see, et väliselt põhjamaised tagasihoidlikud mehed on tegelikult sisemise põlemisega. Selles vastuolulisuses on sügav veetlus ja salapära.

Vaata videot bändi hiljutisest Euroopa-tuurist:

  

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: