"Kontakt" tõi sel korral stuudiosse Liis Lassi ja Maiken Schmidti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Maiken Schmidt
Maiken Schmidt

2015. aasta viimases "Kontaktis" astusid publiku ette Liis Lass ja Maiken Schmidt, kes mõlemad väiksest kohast pärit näitlejatena on pidanud vaatamata otsa keerulistele küsimustele.

Liis Lass ütles, et ta ei julge vist siiani päris kindlalt öelda, kas temast saab näitleja. "10 aastat tagasi oleks näinud ennast pigem humanitaarivaldkonnas." Maiken tõdes aga hoopis, et tema otsus tuleviku suhtes tuli täiesti ootamatult ja "proosalisel" põhjusel. "Ma valisin esialgse tantsueriala lihtsalt sellepärast, et mul oli õe sõbranna juba seal ees ja oligi väga turvaline üleminek järgmisesse keskkond," tõi ta välja, et ta väiksest kohast pärit inimesena on alati veidi kartnud seda suurlinnaelu.

"Ma mõtlesin, et ma lähen lihtsalt põhimõtteliselt tõestan - ma tajusin, et kogu linn arvas seda, et Veiko Porkanen saab lavakasse sisse ja no kaksikud samamoodi juba lihtsalt sellepärast, et nad on kaksikud," rääkis Lass "Kontaktis", et tema lavakasse kandideerimist ei toetanud keegi. Henrik Kalmet mainis selle peale irooniliselt, et ta ei kujuta seda isegi ette, kuidas saab terve linn rääkida, et nad teavad kedagi kui näitlejat, kedagi kui muusikut.

Teemaks kerkisid ka naiste ülesastumised teatris ning kas neid peaks rohkem olema. Maiken Schmidt leidis, et naised ei looda saada neid nii-öelda "naistetükke", vaid lihtsalt mahlakaid rolle. Lass arvas aga pigem, et ise peaks rohkem initsiatiivi näitama. "Mulle tundub, et praegu ma olen selles kooli ja töö vahelises perioodis - ma olen harjunud, et koolis anti sulle kindlalt roll, aga nüüd ma olen veidi aega teatris olnud ja saan aru, et enam ei tule kindlat rolli."

Tulemas on veel kaks "Kontakti" saadet - jaanuaris astuvad vaatajate ette Sandra Uusberg-Üksküla ja Kristjan Üksküla ning veebruaris lõpetab saatesarja Elmo Nüganen.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: