Linnateater jagas juubelipeol kolleegipreemiaid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Parima meeskõrvalosatäitja preemia anti Priit Piusile
Parima meeskõrvalosatäitja preemia anti Priit Piusile Autor/allikas: Siim Vahur

Eile tähistas Tallinna linnateater oma 50. sünnipäeva ning jagas ka tunnustust möödunud aasta parimatele tegijatele ja tegudele. Välja anti kolleegi-, publiku- ja sponsorite preemiad.

Kolleegipreemiad jagunesid järgmiselt: parimaks lavastuseks tunnistati "Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus" Diana Leesalult. Parima lavakujunduse preemia sai Vladimir Anšon töö eest lavastuses "Tagasitulek isa juurde". Parima lavastust toetava kujunduse eest tunnustasid kolleegid Emil Kallast "Melujanu" ja "Tagasitulek isa juurde" valguskujunduste eest.

Parima meesosatäitjana tunnustasid kolleegid seekord külalisnäitleja Lembit Ulfsaki (Eesti draamateater) Tagasitulija rolli eest lavastuses "Tagasitulek isa juurde". Parima naisosatäitja preemia noppis Hele Kõrve Kaelkirjaku rolli eest lavastuses "Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus".

Viimatinimetatud lavastuse erinevad rollid tõid parima meeskõrvalosatäitja preemia Priit Piusile. Parimaks naiskõrvalosatäitjaks hinnati Epp Eespäev Ema rolli eest "Sügise unenäos" ja Proua Klaudi rolli eest lavastuses "Tagasitulek isa juurde".

Parimaks lavastusala töötajaks pidasid kolleegid vanemrekvisiitor Terje Kessel-Otsat, parimaks maja töötajaks aga trupijuht Triinu Sillastet.

Eripreemiaga soovisid Linnateatri töötajad tunnustada Kalju Orrot Teatrisõprade klubis toimuvate juubelisündmuste vedamise, alatise ajaloo talletamise ning kõiges kaasamõtlemise eest.

Lisaks kolleegipreemiatele, mis selgitatakse välja majasisese hääletuse kaudu, annab preemiad parimatele maja töötajatele ja näitlejatele välja ka teatri juhtkond. Juhtkonna näitlejapreemia antakse möödunud aasta jooksul kõige rohkem etendusi andnud nais- ja meesnäitlejale. Enim etendusi andnud meesnäitlejaks osutus Argo Aadli, naisnäitlejaks Maiken Schmidt. Linnateatri juhtkonna preemiaga parimatele maja töötajatele tunnustati publikuteenindaja Anneli Meisterit ning autojuht Märt Keerutajat.

Hea traditsiooni kohaselt sai oma lemmiknäitleja valida nii internetihääletuse kui paberankeetide kaudu ka Linnateatri publik. Seekord osutus publikupreemia saajaks Indrek Ojari.

Indrek Ojari pälvis ka Linnateatri sponsorite tunnustuse, lisaks sai sponsori tunnustuse osaliseks ka koristaja Ly Kustavus.

 

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: