ERR.ee video. Kristjan Üksküla: ma olen näitleja, kes kirjutab oma rõõmuks ka laule

Foto: Hanna Samoson

Näitleja Kristjan Üksküla andis välja esimese albumi "Uinunu laul", millele on koondatud tema kümne aasta jooksul valminud lood. Küsisime talt, kuivõrd on tema muusika mõjutatud teatrist.

Kristjan Üksküla tõdes, et teater on tema muusikast täielikult läbi imbunud, kuna viimased 10 aastat ongi ta keskendunud just teatri õppimisele ja tegemisele. "Väga paljud tekstid, mida ma enda lugudes kasutan, on minuni jõudnud just läbi teatri - nii Samuel Beckett, William Shakespeare, Astrid Lindgren kui ka Juhan Viiding." Üksküla ütles, et enda arvates ta muusikuks ikkagi ei küündi. "Ma olen näitleja, kes kirjutab oma rõõmuks ka laule."

Lisaks plaadil "Uinunu laul" olevatele eestikeelsetele lugudele on Kristjan Üksküla kirjutanud ka ingliskeelset muusikat. "See kujutas endast maailmaklassi ingliskeelsetes lugudes - see on naljakas, et mingi hetk sulle tundub, et tõelisi tundeid saab ainult inglise keeles väljendada," ütles Üksküla ja lisas, et need lood olid ilmselt vundamendiks, millele see praegune plaat on tekkinud.

Albumil esinevaid muusikuid ei pidanud Kristjan Üksküla otsima minema, sest enamik kaasmuusikutest on tema sõbrad. "Ma olen mõelnud väga palju pille, mis võiksid olla minu lugude taustaks, aga ma otsustasin, et need on ikkagi sellised vaiksed üminad, mida ma teen oma sõpradega turvalises ruumis." Põhilise praeguse teatriprojektina toob Kristjan Üksküla välja "Suveöö unenäo", mida mängitakse alates 11. juunist Lavaaugus. "Proovid just algasid ning see tundub väga huvitav protsess olevat."

Kristjan Üksküla esitleb enda värsket albumit "Uinunu laul" 25. aprillil kell 19 Tallinna Linnateatri Põrgulaval.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: