Priit Pääsukese mängufilm "Keti lõpp" valiti Karlovy Vary Works in Progress programmi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Keti lõpp" Autor/allikas: kaader filmist

Paavo Piigi auhinnatud näidendil põhinev režissöör Priit Pääsukese debüütfilm, eksistentsiaalne komöödia "Keti lõpp" pääses programmi, kus esitletakse üheksat tootmises olevat filmi Kesk- ja Ida-Euroopast, Balkanilt, endistest Nõukogude Liidu maadest ning Türgist. Need valiti 57 esitatud projekti hulgast. 51. Karlovy Vary rahvusvaheline filmifestival toimub 1.–9. juulini Tšehhis.

Mängufilmi "Keti lõpp" tegevus toimub tühja parkla serval burgerirestoranis, mis toimib mudelina maailmast või Ida-Euroopast. Keset lõputult kestvat majanduskriisi inimesed, burgerirestorani külastajad - kõik justkui meeleheite piiril - tulevad ja lähevad, samal ajal kui filmi peategelane - Ettekandja (Maiken Schmidt) - selle kõige tunnistajaks on ning endast läbi laseb. Lõpuks liituvad temaga tööd otsiv Noormees (Hendrik Toompere jr), akadeemilise maailma imelaps ja kuulus Helilooja (Tiit Lilleorg), kes mõlemad otsivad sõprust ning lähedust.

Film valmib mikroeelarvelisena Eesti Kultuurkapitali toetuse, filmi tootjate Alexandra Filmi ja Luxfilmi, Eesti filmitehnika rendifirmade Filmivabrik, Cineunit, 1Agentuur ja Angel Films, Leedu Vilniuse Filmiklastri ja tehnikarendifirma Cineskope ning mitmete filmi meeskonnaliikmete isiklike investeeringute toel. Hetkel on film montaažis ning veel on rahastamisel filmi järeltootmine.

Karlovy Varys võistleb "Keti lõpp" auhinnale, milleks on 100 000 eurone järeltootmispakett Praha postproduktsioonifirmadelt. Programmis osalemise eesmärk on leida filmile järeltootmispartnerid ja -rahastus ning esitleda filmi rahvusvahelistele müügiagentidele ning olulisimatele filmifestivalidele. "Keti lõpp" on endiselt avatud ka toetajatele Eestist.

Film jõuab kinodesse 2017. aastal.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: