Endlas esietendus "Alice Imedemaal" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Endla teatri suure saali lavale on loodud Imedemaa, kus hakkab ekslema väike Alice. Nagu ikka kohtub ta Irvikkassi, Unihiire, Kübarsepa ja loomulikult Märtsijänesega. Kõigil neil on Alice'iga jagada mõni veider lugu.

Lastelavastus "Alice Imedemaal" on lugu hea fantaasiaga tüdrukust, kellele täiskasvanud alatihti ütlevad, et ta on juba piisavalt suur, et mingit asja teha ja teinekord jälle, et ta on veel liiga väike, et mingit teist asja teha. Nii ei tea Alice vahel ise ka, kas ta on nüüd suur või väike ja kas ta parasjagu kasvab või kahaneb. Alice´i osa mängib Fatme Helge Leevald.

"Ausalt öeldes ma üritasin mitte tegelikult neid filme vaadata, neid viimaseid Disney filme just. Ma vaatasin küll neid kõige esimesi versioone Alice`ist. Siis kui hakati filme tegema, siis "Alice Imedemaal" oli väga populaarne teema, aga nendest näitlemise mõttes ei olnud väga palju võtta," sõnas ta "Aktuaalse kaamera" kultuuriuudistele.

Lavastaja Laura Metsale tundus "Alice Imedemaal" sedavõrd huvitav materjal, et seda lihtsalt ei saanud jätta lavale toomata.

"Lewis Carroll autorina ja kõik see, milliseid maailmu tema loob ja kuidas ta teistmoodi suhtub lastekirjandusse, see tundus mulle põnev," ütles ta.

Mets lisas, et tal oli pisut kartus materjali, eriti teksti raskuse ees, ja tuli mõelda, mismoodi seda lavale tuua, et lapsed sellest ka aru saaksid ja seda naudiksid. Teatrisaalist väljuvate laste nägudelt paistis, et etendus meeldis, järelikult said aru ja nautisid ka.  

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: