Kadri Voorand: nüüd on väike kohustus tutvustada oma õrna ja sooja külge

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Kadri Voorand pärjati möödunud nädalal Eesti muusikaauhindade galal aasta naisartisti auhinnaga ning tema kvarteti album "Armupurjus" nimetati aasta parimaks jazzalbumiks. Ta rääkis Klassikaraadio "Deltas", et seni avalikkuse ette jõudnud pilt temast on pigem natuke hirmutav, aga nüüd tunneb ta teatavat kohustust tutvustada inimestele ka oma õrnemat poolt.

Voorand sõnas, et ei ole jõudnud veel kahe muusikaauhinna saamist läbi seedida.

"Kui üritus neljapäeval läbi sai – ma sain teada ja see oli tohutult suur üllatus –, kihutasin ma Saaremaale Solistica konkursile konsultandiks ja ma pole jõudnud ausalt öeldes magada ega üldse millelegi mõelda, sest töö Saaremaal oli äärmiselt intensiivne hommikust ööni ja ööst hommikuni. Eile õhtul ma alles jõudsin koju," rääkis Voorand.

Voorand arvas, et kindlasti oli suure hulga inimeste jaoks üllatus see, et just tema aasta naisartisti auhinna sain.

"Ma arvan, et enamik inimesi, kes kodus teleri ees istusid, ei tea üldse, kes on Kadri Voorand. Võib-olla nüüd ongi minu üks väike kohustus tulla nendele vastu ja tutvustada seda külge Voorandist, mida see tavaline inimene pole kindlasti kodus kuulnud. Seda osa, mis on õrn ja hele ja soe. Kui minust üldse midagi on laia avalikkuseni jõudnud, siis tavaliselt on see kriiskav ja natuke hirmutav ja punk."

Kadri Voorand jutustas veel pikemalt, kuidas nägi välja Kadri Voorand Quarteti "Armupurjus" salvestamine Rooma lähistel oliivipuude keskel.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: Klassikaraadio "Delta"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: