Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Voronja avab Signe Reppo kodus Signe Kivi näituse

Signe Kivi
Signe Kivi Autor/allikas: Voronja galerii

Neljapäeval, 14. septembril kell 18 avatakse Tartus Tähtvere õunaõuepäevade raames järjekorras 18. korternäitus: Taara puiestee korteris esitletakse Signe Kivi näitust "Kunstnik üürikorteris".

Nagu pealkirigi ütleb, on kunstnik Signe sättinud oma kujuteldava ateljee üles korteriomaniku Signe koju, nagu oleks tegemist tartlastele tuttava olukorraga, kus kodu tuleb jagada üürnikega, teatab Voronja.

Näitusel on Signe Kivi sisustanud endale töötoa ja eksponeerib tekstiile, ideekavandeid oma päriskodust Tallinnas.

Koduomaniku Signe Reppo jaoks on olnud Taara puiestee läbi aegade Tartu kõige ilusam tänav oma lummava tammeallee ja ümarate tänavavalgustitega.

Signe Kivi näitust saab perekond Reppo kodus (Taara pst 15–1) näha pärast avamist veel kahel päeval: 16. septembril kell 12–17 ja 17. septembril kell 12–15.

Signe Kivi on lõpetanud 1984. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi (EKA) tekstiili erialal. Ta on tegutsenud kunstnikuna ettevõtetes KODU ja ARS, osalenud paljudel näitustel ning töötanud kunstiakadeemias nii õppejõuna kui rektorina (aastatel 2005-2010). Signe Kivi on olnud ametis kultuuriministrina ning kuulunud IX ja X riigikogu koosseisu. Alates käesoleva aasta juunist juhib Signe Kivi Tartu kunstimuuseumit.

Neli suve Peipsiveerel Varnja külas tegutsenud Voronja galerii kolib taas talveks linna ning jätkab populaarsust võitnud korternäituste sarjaga. 2018. aasta jaanuaris, mil Eesti tähistab oma 100. sünnipäeva, laienevad korternäitused üle Eesti. Näitusesarja "Lätted" raames avatakse pooleteise aasta jooksul erinevates maakondades 15 korternäitust. Näituseprogrammi kaasatakse erinevate kunstiliikide esindajad ning näitused avatakse kunstnike sünni- või lapsepõlvekodudes.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: