Berliinis toimuvad esmakordselt Eesti filmipäevad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mirtel Pohla ja Priit Võigemast filmis
Mirtel Pohla ja Priit Võigemast filmis "Teesklejad" Autor/allikas: Teater. Muusika. Kino.

16.–19. novembrini toimuvad Berliini kinos Sputnik esmakordselt Eesti filmipäevad "Estnisches Filmfest 2017". Nelja päeva jooksul jõuab Berliini kinovaatajateni uute Eesti filmide paremik.

Mitmed näitamisele tulevad filmid jõuavad Berliini kinno Sputnik vahetult pärast Saksamaa esilinastusi mainekatel festivalidel Hamburgis, Cottbusis, Lübeckis, Mannheim-Heidelbergis ja Leipzigis.

“Eesti filmipidu tutvustab siinsele publikule meie filmikunsti ning aitab sedakaudu ka selgitada eestlaste olemust ja mõttemaailma. Me pole kuigi kergesti tabatavad ning film aitab meie mõtestamisele kaasa,” sõnas Merit Kopli, Eesti kultuuriatašee Saksamaal.

“Eesti filmid on sel sügisel Saksamaal vägagi nähtaval olnud. Oktoobris toimusid traditsioonilised Eesti filmiõhtud Bremenis, Oldenburgis, Kielis, Hamburgis ja Berliinis. Berliinis toimus lisaks ka Eesti dokfilmiõhtu ning novembri alguses sai näha Eesti lühifilme. Lisaks veel linastused arvukatel filmifestivalidel üle kogu Saksamaa,” rõõmustab Kopli.

Eesti filmipäevade programmis on verivärsked mängufilmid “Keti lõpp” (režissöör Priit Pääsuke) ja “Minu näoga onu” (režissöörid Katrin Maimik ja Andres Maimik). Samuti populaarne komöödiafilm “Sangarid” (režissöör Jaak Kilmi) ning hiljuti Dok Leipzigi filmifestivalil enim nõutud filmiks nimetatud dokumentaalfilm “Nõukogude hipid” (režissöör Terje Toomistu). Esindatud on ka lühi- ja animafilmide paremik. Lastele linastub “Supilinna salaselts” (režissöör Margus Paju), põnevuse otsijad saavad nautida mängufilme “Teesklejad” (režissöör Vallo Toomla) ning “Must Alpinist” (režissöör Urmas. E. Liiv). Filme on esitlemas mitmed filmitegijad, kes vastavad publiku küsimustele ning räägivad filmide tegemise protsessist lähemalt.

Filmiprogrammiga paralleelselt toimub ka Eesti ja Saksa produtsentidele mõeldud kontaktüritus, mille eesmärk on edendada kahe riigi vahelist filmialast koostööd. Berliini filmiprodutsentidele tutvustatakse Eestis filmimise võimalusi ning räägitakse lähemalt rahastusvõimalustest sh. tagasimaksesüsteemist Film Estonia.

Eesti filmipäevad Berliinis toimuvad Eesti Filmi Instituudi, Eesti Kultuuriministeeriumi, Eesti Berliini saatkonna ja Riigikantselei Eesti Vabariik 100 meeskonna tihedas koostöös. Filmipäevade eesmärk on tõsta teadlikkust Eestist ja Eesti kultuurist, edendada Eesti ja Saksamaa vahelist filmialast koostööd, juhtida tähelepanu Eesti Euroopa Nõukogu eesistumisele ning eesseisvale juubeliaastale.

Toimetaja: Helen Eelrand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: