Kultuuriportaal soovitab: "Sauli poeg" ETV2-s

7. veebruaril jõuab ETV2 ekraanile László Nemesi linateos "Sauli poeg", mida tunnustati 2016. aastal nii Oscaritel kui ka Kuldgloobustel.

Üks 2015. aasta olulisemaid filme, režissöör László Nemesi hämmastavalt tugev debüüt tegeleb holokausti ja inimlikkuse küsimustega. Auschwitzi koonduslaager, vangistatud Ungari juut Saul Ausländer on Sonderkommando liige, kelle tööks on likvideerida gaasikambris mõrvatud inimeste laibad.

Ühel päeval leiab Saul laibakuhilast veel hingava poisi, ja kuigi laps on paratamatult suremas, otsustab Saul leida rabi ja korraldada poisile inimlikud matused. Kaamera keskendub filmis pea täielikult Saulile, nõnda pole ka vaatajal võmalus toimuvat kõrvalt vaadata, distantseeruda, kõik avaneb (ka ruumiliselt) Sauli vaatepunktist.

Õudus on tuim, lootusetu ja mehaaniline, dramaturgia abil ei leevendata siin midagi, halastuse kaudu kohapealsest põrgust ei päästeta... nõnda jääb viimaks küsimus hinge saatusest. "Sauli poeg" pälvis Cannes´is grand prix, film pärjati ka Kuldgloobuse ja võõrkeelse filmi Oscariga.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: