Kolme maa muusikud annavad Buenos Aireses kontserdi Euroopa ja Argentina muusikast ({{commentsTotal}})

Klarika Kuusk
Klarika Kuusk Autor/allikas: Kaader videost

Täna, 21. mail esinevad Argentinas Buenos Airese mainekas kontserdisaalis Palacio Paz ühise kammerkavaga Argentina sopran Johanna Padula ja Argentinas tegutsev Itaalia sopran Marta Rossi ning Eesti/Rootsi/Argentina pianist Klarika Kuusk.

Kava kannab nime "Canciones de dos Mundos" ("Maailma laulud"), kus on ettekandel vokaal- ja klaverimuusikat Euroopast ning Argentinast. Kolme muusiku ühise kontserdi produtsendiks on Argentina humanitaarteadlane Pablo Williams, kes on Argentina kuulsa helilooja-klassiku Alberto Williamsi vennapojapoeg. Kontserdile on sissepääs tasuta.

Kammerõhtu avaosas on ettekandel Euroopa muusika – Mihhail Glinka, Pjotr Tšaikovski, Sergei Rahmaninv ja Giacomo Puccini. Sopranite ülesastumiste klaveripartnerina esineb Klarika Kuusk lisaks ka klaverisolistina. Kava avab Mihhail Glinka teos "Alondra" Mili Balakirevi klaveriseades. Tšaikovski romansside ettekannete vahel mängib Klarika sealhulgas ka helilooja klaveripalad "Oktoober" ("Sügislaul") ja "November" ("Troika") ning Rahmaninovi Prelüüdi op. 32 nr. 2. Euroopa kavapooles kõlab ka kaks vokaalnumbrit Puccinilt.

Kontserdi teises pooles on ettekandel Argentina heliloojad Alberto Williams (1862 – 1952) ja Carlos Guastavino (1912 – 2000), nii nende vokaalteosed kui ka klaveripalad. Mõlemad heliloojad, Eestis peaaegu tundmatud (eriti Williams) on olnud väga viljakad, huvi pakub nende tugev side Argentina rahvamuusikaga. Vokaaalpalade kõrval on selles kavas Williamsilt klaveritsükkel "Mate amargo y otras amarguras", Guastavino klaveritsükkel "Las flores argentinas" ja klaveripala "Bailecito".

Pianist Klarika Kuusk, kes pärast Moskva konservatooriumi juures asuva Muusikakooli ja Moskva konservatooriumi lõpetamist töötas klaveripedagoogina ja kontsertmeistrina Stockholmis, on nüüd rohkem kui kaks aastat elanud Buenos Aireses ning tegeleb seal Argentina muusika uurimisega, kontsertidel klaverisaatja ja soolopianistinana ning ka klaveriõpetajana.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: