Galerii ja video: Algasid uue Eesti-Armeenia komöödiafilmi võtted ({{commentsTotal}})

Esmaspäeva hommikul läksid Telliskivi Loomelinnakus lahti uue kodumaise komöödiafilmi "Lõbus perekond" võtted. Film valmib Eesti ja Armeenia koostööprojektina ning selle peaosades astuvad üles äsja emapuhkuselt naasnud Saara Kadak ja Armeenia päritolu Armen Arushanjan. ERR-i kultuuriportaal käis võtteplatsil osalisi usutlemas.

Parasjagu võeti üles stseeni restoranis Kivi Paber Käärid, kus kohalikuks ettekandjaks kehastunud Saara Kadak jagas maid Armeeniast kohale sõitnud meestega. Küll aga lisas Kadak hiljem, et see olevat alles algus, tõdedes, et armeenlaste ning eestlaste temperamentide põrkumine ongi üks filmi kandvaid telgi.

Produtsent Tanel Tatter oli senise tööga rahul, toonitades, et tema jaoks on tähtis see, et asjad oleksid graafikus ja et ekraanile jõuaks see, mida sinna panna tahetakse. Seni on filmiprotsess kulgenud ladusalt, kuivõrd kolmveerand aastaga on jõutud ideest teostuseni. 

Kuigi linateos ehitub suuresti eestlaste ja armeenlaste vahelistele pingetele, kinnitasid kõik küsitletud osatäitjad, et hõõrdumine tuleb tekitada näitlejameisterlikkuse varalt ning et seni on omavahel suurepäraselt läbi saadud. Sealjuures on võtteplatsil peamiseks suhtluskeeleks vene keel, kuna külalised tunnevad end selles märksa julgemalt kui inglise keeles. Temperamentide teemal kinnitas ka Tatter, et eestlastegi oma ei jää õigetel hetkedel plahvatuslikkuse poolest armeenlastele alla.

Filmi režissöör ja stsenarist on Mihhail Pogosov. "Lõbusas perekonnas" löövad kaasa suur hulk kodumaiseid näitlejaid, nende seas Merle Palmiste, Mattias Naan, Tigran Gevorkjan, Liina Vahtrik, Hilje Murel ja Andrus Vaarik. Lisaks teevad kaasa ka mitmed kuulsused Armeeniast ja Venemaalt, nende hulgas näiteks Vigen Stepanjan ning Jan Tsapnik. Film jõuab Eesti ja Armeenia kinodesse 28. detsembril.

Toimetaja: Video: Priit MürkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: