Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Paksu Margareeta ümber ja sees käivad lammutustööd

Tallinnas Paksu Margareeta ümber ja sees on alanud lammutustööd ning ettevalmistus meremuuseumi uue ekspositsiooni rajamiseks. Torni kõrvale paigaldatakse Kadriorust leitud keskaegne koge.

Põhitööd lõppevad järgmise aasta alguseks, kui muuseumi juurde viiakse 18 meetri pikkune koge. 13. sajandist pärit laev tuleb tõsta oma tulevasele kohale üle linnamüüri, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Meremuuseumi jaoks pole tegemist esimese laeva teisaldamisega. Allveelaev Lembitu oli tunduvalt raskem kui koge. "Vahe on suur. Kui me koge puhul räägime 20 tonni sinna-tänna, siis Lembitu oli 600 tonni ringis," ütles Eesti meremuuseumi juhatuse liige Urmas Dresen.

See pole vana laeva jaoks esimene rännak läbi Tallinna. 2015. aastal ehitustööde käigus leitud vrakk veeti Kadriorust endise tivoli juurest läbi kesklinna Lennusadamasse. Laeva veeti öösel, et vältida segadust liikluses. Seoses leiukohaga kutsutaksegi laeva Tivoli Kogeks. Kui koge on paigas, ehitatakse sellele peale katus.

Paks Margareeta avatakse külastajatele järgmise aasta novembris.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: