Renoveeritud Paks Margareeta jääb avapäeval järjepanu avatuks 32 tunniks

Uus püsinäitus Paksus Margareetas.
Uus püsinäitus Paksus Margareetas. Autor/allikas: Hendrik Osula

Meremuuseum Paksus Margareetas avab külastajatele oma uksed reedel, 29. novembril kell 10 ja jääb järjepanu avatuks 32 tunniks.

"Aeg on küps, et proovida järele, kas kõnetame ühtviisi nii tõsisemaid merendus- ja ajaloohuvilisi kui ka peresid lastega," sõnas Eesti meremuuseumi juht Urmas Dresen pärast ligi kaks aastat kestnud ümberehitustöid ja uue püsiekspositsiooni loomist.

Uus näitus esitab Eestiga seotud kaubandusliku meresõidu loo keskajast tänapäevani.

"Väliskülalistele teeb siinse külastuse atraktiivseks keskaegse kaubalaeva ja tema juurest avastatud leidude eksponeerimine. Teist nii hästi säilinud ja nii suure leiumaterjaliga koge-tüüpi laeva ei ole Euroopas leitud," rääkis Dresen.

Uus püsinäitus Paksus Margareetas. Autor/allikas: Hendrik Osula

"Jätkuvalt jääb vaatamisväärsuseks ka Tallinna vanalinna koosseisus UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Suure Rannavärava kompleks ise, mis on peale renoveerimist täielikult külastajate käsutuses," lisas ta.

Muuseumi taasavamise puhul ilmus ka 222-leheküljeline teos "Paks Margareeta. Värav linna ja sadama vahel". Raamat käsitleb nii Tallinna linnakindlustuse arengulugu, võttes arvesse muuseumi ehitustöödel ilmnenud arheoloogilisi leide, kui ka meremuuseumi kujunemise lugu Paksus Margareetas.

Avaõhtul, 29. novembril toimuvad kuraatorekskursioonid, öine ringkäik Urmas Dreseniga ja hommikune päikesetõusu ekskursioon katuseterrassil.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: