Galerii ja videod: Paksus Margareetas saab näha nii 20-meetrist laevavrakki kui väikseid mudeleid

Meremuuseum avab 29. novembril Paksus Margareetas taas uksed. Uus näitus jutustab Eestiga seotud kaubandusliku meresõidu loo keskajast tänapäevani.

Muuseumi tähteksponaadiks on ligi 20 meetrit pikk koge vrakk, vahendas "Aktuaalne kaamera". Samas saab muuseumis näha saab ka laevamudeleid, kuulata meremeeste lugusid ja piiluda, millist vormi nad kandsid. "Ma olin väga imestunud, sest umbes kümmekond aastat tagasi tõin oma vormi ja terve hulga dokumente meremuuseumisse hoiule ja nüüd ma leidsin need üllatuslikult siit näituselt," ütles laevandustegelane Toivo Ninnas.

Läbi nelja korruse kulgeb Eesti meresõidu lugu alates seni eksponeerimata keskaja merekaubandusest kuni tänapäeva reisilaevanduseni välja. "Allkorrusel on keskaeg ja koge, teisel korrusel purjelaevad, kolmandal aurulaevad ja neljandal mootorlaevad," selgitas muuseumi juht Urmas Dresen ja lisas, et läbi nende laevatüüpide avavad nad Eesti merenduse loo.

"Aktuaalses kaameras" tutvustati lühidalt Meremuuseumi uut näitust:

Pikemalt tutvustas taasavatud Paksu Margareetat "Ringvaade":

 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: