Koorifestival Europa Cantat tõi Tallinnasse üle 4500 lauluhuvilise

Tallinnas algas laupäeval Euroopa suurim rahvusvaheline koorifestival Europa Cantat 2018. Kooripidu toimub Eestis esmakordselt ning toob nädalaks pealinna üle 4500 lauluhuvilise ja koorimuusikaeksperdi poolesajast riigist üle maailma.

Juba 20. korda toob see erakordne muusikasündmus kümneks päevaks kokku sadu koore üle maailma, lisaks ka külalisartiste ja dirigente. Selle aastase festivali tunnuslauseks on "Miljon viisi laulmiseks", vahendas "Aktuaalne kaamera".

Europa Cantat peakorraldaja Kaie Tanner ütles, et Eestis on umbes miljon eestlast, kellel kõigil on laulmisega oma suhe.

"Kui nad ise ei laula, siis võib-olla laulab laps kooris, võib-olla isa, võib-olla ema, võib-olla sõber või sõbra sõber. Igal eestlasel on oma lugu laulmisega seoses ja sellele lisaks täiesti juhuslikult avastasime ühe küsitluse käigus, et Euroopas on miljon koori 37 miljoni lauljaga ja see on ainult Euroopas. Nii, et miljon viisi laulmiseks - tõepoolest miljon koori Euroopas, kellel igaühel on oma suhe laulmisega ja miljon eestlast, kellel igaühel on oma suhe ja nad saavad siin kokku," märkis ta.

Koorifestival toimub kolme aasta tagant ning iga pidu on omanäoline. Üheks näiteks, mida tehakse festivalil esimest korda, on ühislaulmine.

"Me esimest korda tegime rahvaga koos laulmise Raekoja platsil. Selleks ei ole vaja noote, ei ole vaja osata laulda. Lihtsalt üks Soome väga kihvt jazz-improvisaator laulab inimestega Raekoja platsil iga päev kell 14," rääkis Tanner.

Festivali raames korraldatakse ka 3. augustil Tallinna Lauluväljakul kooripidu "Tule Eesti sünnipäevale", mis on pühendatud Eesti 100. sünnipäevale.

Festivali kunstinõukogu liige, Eesti Kooriühingu esimees Raul Talmar ütles, et Europa Cantat Eestis on ühest suhtest siiski väga eriline, sest see on pühendatud ühe riigi 100. sünnipäevale - Eestile.

"See on see koht, kus rahvusvaheline osavõtjaskond tahab öelda Eestile palju õnne sünnipäevaks. Et nad tulidki Eesti sünnipäevale ja nad õpivad selle kontserdi jaoks ära mõned Eesti laulud. See on hästi vahva kontsert ja pealegi täitsa tasuta," ütles Tanner.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: