Kultuuripoliitika uurijad kogunevad Tallinnas

Tallinna ülikooli peahoone
Tallinna ülikooli peahoone Autor/allikas: Postimees/Scanpix

21.-25. augustil toimub Tallinna Ülikoolis kultuuripoliitika uurijate võrgustiku konverents ICCPR2018 "The cultural governance of global flows: the past and future", mis toob Eestisse mitmeid kultuuripoliitika uurimisega tegelevaid teadlasi ja eksperte üle maailma. Viie päeva jooksul toimub 192 ettekannet, 6 ümarlaua arutelu, 4 plenaarsessiooni ja 10 paneeldiskussiooni.

Konverentsil küsitakse, kuidas kujunevad üleilmsed kultuurilised hoovused ja milliseid väljakutseid need kaasaegsele ühiskonnale esitavad. Selle fookuses on globaalsed väljakutsed nagu sunnitud või vabatahtlik migratsioon, uued globaalsed väärtusahelad kultuuri tootmises, aga ka uued kultuurisisu vahendamise kanalid, võrgustikud ja platvormid, mis lihtsustavad kultuurikontakte. Samuti tulevad teemaks kultuuris osalemine, ajalooliste institutsioonide ja rajasõltuvuste mõtestamine.
 
"ICCPR konverents on traditsiooniline ja toimub igal teisel aastal. Pealkiri viitab üleilmsete kultuuriliste hoovuste esilekerkimisele ja  kultuuripoliitikate osale nende kujundamisel," selgitas üks konverentsi eestvedajatest, teadur Egge Kulbok-Lattik. "Kui eelmine konverents toimus Lõuna-Koreas 2016. ja üle-eelmine Hildesheimis 2014. aastal, siis esmakordselt leiab see aset Ida-Euroopas, mistõttu on loota põnevaid teemapüstitusi, Ida-Euroopa ning teiste siirdeühiskondade kogemusel," lisas ta.  

Globaalse haardega on ICCPR konverents nii teemade poolest kui teadlaste kogukonna mõttes. Selle rahvusvaheline teadusnõukogu koordineerib ka kõrgetasemelise ajakirja International Journal of Cultural Policy väljaandmist, mis stimuleerib valdkonna uurimustööd. 

Konverentsi teemad on laia haardega. Näiteks arutletakse kultuuri ja majanduse, kultuuripoliitika ja väärtuste teemadel, samuti käsitletakse kultuuridiplomaatiat ja –tööstust ning palju muud. Konverentsi peaesinejad on valdkonna tippteadlased Euroopast ning Ameerikast:  Prof. J.P Singh (Edinburghi Ülikool, UK);  Prof. Jose van Dijck (Amsterdami Ülikool, Holland); Prof. Joseph Straubhaar (Texase Ülikool, Austin, USA);  Prof. Madina Tlostanova (Lindköpingi Ülikool, Rootsi).  

Konverentsi korraldavad kolm Tallinna Ülikooli instituuti: Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni, ühiskonnateaduste ning humanitaarteaduste instituut. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: