Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii ja saade. Indrek Treufeldt tutvustas kommunismiohvrite memoriaali

{{1534915500000 | amCalendar}}

Saatejuht Indrek Treufeldt viis enne ametlikku avamist vaataja tutvuma Tallinna Maarjamäele rajatud kommunismiohvrite memoriaaliga. Saade "EV100. Kommunismiohvrite Memoriaal" oli ETV eetris 22. augusti õhtul, pakume seda järelvaatamiseks. Memoriaal avatakse täna, 23. augustil kell 12.

Mälestuspaigas leiab äramärkimist kommunistliku režiimi tegevuse tõttu enam kui 22 000 elu kaotanud inimest, kellest suur osa suri kodumaast kaugel ja kelle matmiskoht on paljudel juhtudel teadmata.

Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks rajatud kommunismiohvrite mälestuspaik koosneb kahest osast: "Teekond ja "Koduaed". Esimene on mälestuskoridor, mille seintele on jäädvustatud enam kui 22 000 elu kaotanud inimese nimed, kellest suur osa suri kodumaast kaugel ning kelle matmiskoht on enamasti teadmata. See koridor sümboliseerib totalitaarse režiimi armutust ja inimvaenulikkust. "Koduaia" rahu ja turvalisust annavad edasi park õunapuudega ning mesilased memoriaali pargipoolsel seinal.

Memoriaal avatakse üleeuroopalisel totalitaarsete režiimide ohvrite mälestuspäeval kell 12. Inimesi oodatakse mälestuspaigaga tutvuma alates kell 18.

"Ehitame Eesti tulevikku üles kindlale teadmisele, kust me tuleme ja mida oleme vabaduse nimel pidanud läbi elama. Ma ei väsi kordamast, et homme avatav mälestuspaik on mõeldud kõikidele neile vapratele meestele ja naistele, kellelt röövis elu kommunistlik režiim selle eest, et nad seisid Eesti riikluse eest ega soovinud kummardada võõrvõimu," märkis justiitsminister Urmas Reinsalu.

Saatejuht on Indrek Treufeldt, režissöör Maarika Lauri, produtsent Rait Roland Veskemaa.

Toimetaja: Rutt Ernits, Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: