Vilde muuseumi uus näitus uurib palvet eesti luules ja kunstis

Eduard Vilde muuseumi uus näitus "Anna sõna, mida mööda minna" uurib palvet eesti luules ja kunstis. Näitus on inspireeritud mõttest, et keerulistel ja pöördelistel aegadel on just kirjaniku sõna pakkunud eestlasele mõistmist, lohutust ja lootust.

Näitusel saab kogeda saja aasta jooksul kirjutatud erinevaid palveteemalisi luuletusi, autoriteks eesti luuletajate raskekahurvägi – sealhulgas nii Anna Haava, Juhan Liiv kui ka näiteks Doris Kareva.

Kui ühelt poolt võib märgata ajale omaseid Eesti ja vabaduse eest palveid, siis seal kõrval on ka tänapäeva urbanistliku inimese eksistentsiaalset palumist elumõtte, puhta õhu või armastuse eest. Kuid läbi aja on märgata Eesti luuletajate dialoogi loodusega.

"See palve on kindlasti olnud kui teekond. Nendes tekstidest avaldub palve kui midagi sisemist, teekond oma sisekosmosesse. Seetõttu teeb see palve ka need luuletused universaalseks, ükskõik, kas me vaatame 20. sajandi alguse või 21. sajandi palveluuletust," ütles "Aktuaalsele kaamerale" näituse kuraator Kairi Tilga.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: