Tiina Lokk: ka filmitegijad ja -levitajad on hakanud PÖFFi mängulisust tunnetama

Tänavune Pimedate Ööde Filmifestival toob Tallinna ligi 500 täispikka filmi, lühifilmi ja animatsiooni. PÖFFi elutööpreemia läheb tänavu Rootsi näitlejale ja lavastajale Liv Ullmanile. PÖFFi avafilm on 16. novembril Tom Lowe' suurfilm "Ärkamine". Lowe' panoraamid ja looduspildid on üles võetud 35 riigis, sealhulgas ka Eestis.

PÖFFi juhi Tiina Loki sõnul on PÖFFi trump teiste A-klassi festivalide hulgas sisuline avatus ja ka geograafiliselt lai haare. Üha enam jõuab tunnustatud režissööride tööde kõrval siia äsja valminud filme, mis näitab, et PÖFFi nägu A-klassi festivalide seas on kujunemas.

"Mul on see võimalus olla selle sisu kujundamisel vaba. See on fantastiline, mulle tundub, et seda mängulisust on hakanud ka teised, meie koostööpartnerid tunnetama, nii filmitegijad kui ka levitajad. Nad saadavadki meile juba neid erilisi asju ja erilisi maid, ning nad tulevad siia neid ka avastama, See riikide kombo, mis meil on, on üliharuldane," sõnas Lokk.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: