Narva Aleksandri kiriku tulevik kontserdipaigana on publiku kätes

Teisipäeval avab Narva Aleksandri kirik peale pikka vaikelu taas publikule uksed. Taasavamist tähistatakse kontserdisarjaga "Aleksandri hääl" ja uhke valgusinstallatsiooniga. Kiriku edasine tegevus kontserdisaalina sõltub publikuhuvist.

Kiriku taasavamine sai teoks tänu riigi poolt eraldatud rahale, mille eest kogudus kuppelsaalis hädapärase remondi tegi, soojapuhurid muretses ja lisaks soetati uhke videoinstallatsioonitehnika, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tänasest kuni reedeni kestev Eesti ja Venemaa muusikute kontserdikava justkui rõhutab kirikuvõlvidele projietseeritavat Narva ajalugu. "Muusika on mõeldud selleks, et seda algust rõhutada ja nüüd, kus on lubatud rahvas uuesti Aleksandri kiriku saali, ma arvan, et meile endilegi kulub see marjaks ära, saada aru, milline see akustika siin täpselt on, ja siis mõelda, mis saab tulevikus," ütles SA Eesti Kontsert juht Jüri Leiten.

Narva Maarja kogudus loodab, et kontserdid jäävad kirikusse ka edaspidi.

Maarja koguduse õpetaja Urmas Karileet ütles, et on näha, kuidas sellest saab kirik, kontsertsaal, muuseum ja multifunktsionaalne keskus, kus on ruumi erinevatele tegevustele. "Me usume ja loodame, et see suur kirikusaal saab olema inimesi täis. Me mõtleme selle peale, töötame heade koostööpartneritega selle nimel, et leida põhjust, miks siia kirikusse peaks tulema," lausus ta.

Eesti kontsert näeb seevastu esialgu Aleksandri kirikus kohta koorifestivalidele. Tulevik on aga publiku kätes. "Ma arvan, et see nii-öelda kontserdimaja või pidev kontserdi toimumise koht, las selle õnnistavad sisse ikkagi inimesed ja publik. Kui see kõik niimoodi jätkub, siis ühel päeval kindlasti toimub siin väga palju rohkem kontserte kui muidu," lausus Leiten.

Narva Maarja koguduse arvates peaks kiriku edasise tegutsemise rahaline plaan selguma siseministri poolt moodustatud töörühma tegevuse käigus.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: