ERR.ee video: Eesti kirjanikud laulsid paadimehe Lätile tagasi

18. novembril saab Läti Vabariik 100-aastaseks. Selle tähistamiseks kogunes ka üks ainukordne laulukoor, mis koosneb eesti kirjanikest ja kultuuritegelastest. ERR kultuuriportaal filmis koori esituses "Viljandi paadimehe" lätikeelset versiooni.

Koori ridades on Eesti Kirjanike liidu liikmed, aga ka osalejaid kultuuriministeeriumist, Eesti Lastekirjanduse Keskusest, Eesti Instituudist, kirjastuste liidust ja mujalt. Toetuseks lööb kaasa mitu tuntud muusikut.

Laulukoori esituses kõlab vaid üks laul - läti helilooja Alfrēds Vintersi "Gaujas laivinieks", mis pole muud kui eestlaste seas palavalt armastatud "Viljandi paadimehe" algversioon. "Viljandi paadimeest" on Eestis laialt nii oma lauluks peetud, et pole sageli osatud mõelda, et paadimees on sõitnud enne Viljandi järvele kolimist hoopis Koiva jõel. 

Kirjanike ja kultuuritegelaste koor on õppinud laulu läti keeles selgeks ja saadab selle naabrite sünnipäeval omapoolse videotervitusena nii ERRi kultuuriportaali kui Läti meediasse. 

Laulus - nii originaalis kui eestikeelses versioonis - leiab aset üks käeulatus, millest puhkev õrn tunne jääb kestma kogu eluks. "Olgu neid käeulatusi Eesti ja Läti vahel ikka palju! Ja muidugi sooje tundeid! Palju õnne sünnipäevaks, armas Läti," soovivad Eesti Kirjanike Liit ja sõbrad.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: