Kuressaare haigla alustas koostööd kunstnikega

Foto: ERR

Kuressaare haigla alustas koostööd kunstnikega, sest väidetavalt aitab kunst parandada ravitulemusi ja inimeste enesetunnet. Esimesena avati haigla polikliinikus Navitrolla piltide näitus.

Sellel, et Kuressaare haigla polikliinikusse enam kui paarikümnest pildist koosnev näitus üles sai, on vähemalt kaks tagamõtet, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Haiglasse ühe näituse tegemine on suurepärane võimalus jõuda publikuni, sest kui on looja, siis ta vajab ka publikut. Ja oma isiklik kogemus on mul näidanud, et tegelikult inimesed täna käivad galeriides üha vähem, sest kõikidel on kiire, aega pole jne," selgitas kunstnik Navitrolla.

Haigla seisukoht ja eesmärk on aga hoopis teine.

"On tehtud uuringuid ja on leitud, et kui keskkond on selline, kus on meeldiv olla ja kus kunst on ümberringi, siis need patsiendid tunnevad vähem valu, nad vajavad vähem valuvaigisteid ja väheneb ka haiglasoleku aeg. Ning, mis võib-olla veelgi tähtsam arstile, paraneb ka ravisoostumus," ütles Kuressaare haigla ravijuht Edward Laane.

"Ilmselge on see, et kui sa teed midagi väga hästi, siis sa jagad positiivset kogemust enda ümber ja see omakorda loob positiivset kogemust. Isegi siis, kui see on võib-olla kurb, ometigi see muudab inimesi paremaks ja võib-olla sellest tekibki mingi ravimoment," arutles Navitrolla.

Kuna näitus sai üles neljapäeval pärast vastuvõttude lõppu, olidki reedesed emotsioonid külatajatel positiivsed.

"Jah, positiivne emotsioon tekkis küll. Jäin varem pilte vaatama, kui arsti ukse taha jõudsin," rääkis Jüri.

"Pildid on hästi värvilised ja mõjuvad hästi rõõmsalt. Tegelikult märkas neid pilte kõigepealt laps," rääkis Heidi.

Navitrolla näitus jääb üles neljaks kuuks, aga Kuressaare haigla tahab sellist traditsiooni ja patsientidele ehk kaudselt mõjuvat teraapiat jätkata siis juba uute näitustega.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: