Vanemuise ballett tähistab 80. sünnipäeva näituse ja galaetendusega

Vanemuise ballett
Vanemuise ballett "Romeo ja Julia" Autor/allikas: Maris Savik / Vanemuine

2019. aastal täitub Vanemuise balletil 80. tegevusaasta. Esmaspäeval, 25. veebruaril kell 13 avab teater pidulikult balletijuubelile pühendatud fotonäituse "Tantsides Tartut. Vanemuise ballett 80" Tartu kaarsillal ning 3. märtsil kell 19 tähistab teater sünnipäeva balletigalaga Vanemuise suures majas.

Kaarsilla näitusel esitatud tantsufotod pärinevad septembrikuus ilmunud fotoraamatust "Tantsides Tartut". Fotod on valminud fotograaf Maris Saviku, Vanemuise balletijuhi Mare Tomminga ja Vanemuise rahvusvahelise balletitrupi koostöös. Näitust täiendab helitaust, kus kõlab muusika tuntud ballettidest "Pähklipureja", "Casanova" ja "Peer Gynt". Fotonäitus jääb Tartu kaarsillale kuni 6. aprillini 2019.

Pühapäeval, 3. märtsil kell 19 toimub Vanemuise suures majas Vanemuise balleti juubeligala. Esitatakse tähenduslikke ja ajaloolisi numbreid ning publikulemmikuid uuemast ajast lavastustest "Collage", "Peer Gynt", "Kratt", "Pähklipureja", "Giselle", "Luikede järv", "Casanova", "Don Juan", "Armastuse tango", "Romeo ja Julia" jpt.
 
Külalisesinejatena astuvad üles ka endised vanemuislased: Hageni teatri balletisolist Brandon Alexander, Nashua Mironova ja Ilja Mironov – Brno Rahvusteateri solistid Tšehhist, Willem Houck ja Claudio Cangialosi Flandria Kuninglikust Balletist Belgiast, Horvaatia Rahvusteatri balletisolistid Takuya Sumitomo ja Rieka Suzuki jt.

Gala kunstilise juhi, Vanemuise balletijuhi Mare Tomminga jaoks on praeguse balletitrupi juhtimise märksõnad olnud aktiivne tegutsemine huvitava repertuaaripildi koostamisel, avatus ja uudsuseiha. "Trupp on rahvusvahelisem kui iial varem ja tantsib klassikalist balletirepertuaari, ent selle kõrval ka kaasaegsemat ja otsingulisemat, lisaks teevad balletitrupi liikmed kaasa teatri ooperi-, opereti- ja muusikalilavastustes," sõnas Tommingas.  

Gala etendused toimuvad 3. märtsil Vanemuise suures majas, 25. märtsil Rahvusooperis Estonia ja 18. aprillil Ugala teatris.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: