Rakvere teatri kolleegipreemiad pälvisid Jaune Kimmel ja Madis Mäeorg

Madis Mäeorg
Madis Mäeorg Autor/allikas: Kristo Kruusman

Rakvere teater tähistas hiljuti oma 79. sünnipäeva ja ühtlasi Eesti Vabariigi 101. sünnipäeva traditsioonilise väljasõidu ja kolleegipreemiate kätteandmisega.

Maria Klenskaja algatatud talismane "Aarne" ja "Ines" olid eelneval aastal hoidnud enda käes Peeter Pilv ja Merli Matti. Nüüd andsid nad rändmeened edasi valguskujundaja Märt Sellile ning rätsep-modelleerija Kaja Uustalule. Auhinnad on mõeldud teatriinimesele, kelleta etendus poleks võimalik.

Toomaks esile 2018. aasta tublimaid töötajaid toimus teatrisisene küsitlus, mille tulemusena sai traditsioonilise raudnaela omanikuks üheksa kolleegide tähelepanu väärinud inimest või tegu.

Kolleegide hinnangul on mulluste tööde põhjal parimad naisnäitleja Jaune Kimmel, "Puudutada kuud" Tüdruk Nele ja "Põrsas Desmond ja sookolli lõks" Jänes Ronja rollisoorituse eest.

Parim meesnäitleja on Madis Mäeorg, keda hinnati "Puudutada kuud" Poiss Marguse ja "Paunvere poiste igavene kevade" Arnorollide meisterlikkuse eest. Parim lavastaja on EV. 100 sünnipäevaks valminud lavastuse "Puudutada kuud" ning "Kuni ta suri" la­vastanud Peeter Raudsepp.

Parima kunstniku preemia võitis lavastusele "Paunvere poiste igavene kevade" kujunduse ja kostüümid loonud Kristjan Suits.

Parimaks etendust teenindavaks kolleegiks tunnistati helitehnik Peeter Pilv, parimaks teenindajaks Maret Kongi ning parimaks korraldajaks juhiabi Helle-Mall Niinemets. Parimaks lavastust ettevalmistavaks töötajaks hääletati lavastus ja -haldusjuht Tiit Kalm.

Juba aastaid antakse preemia ka kategoorias "Lihtsalt imeline", millega statuut ütleb, et selle preemiaga võib tunnustada eelnevatest kategooriatest välja jäänud, kuid siiski aasta jooksul silma paistnud üritust, inimest või sündmust. Seekord pälvis selle Helle-Mall Niinemets.

Traditsiooniliselt algas sünnipäev Rakvere linna surnuaia ühiskülastusega, et mälestada lahkunud kolleege, sealhulgas teatri rajamise idee algatajat, Jakob Liiva.

Järgmisel aastal tähistab Rakvere Teater juba oma 80. sünnipäeva, kuid seda juba tunduvalt pidulikumalt ning koos publikuga.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: