Ott Aardami uuslavastuses võitleb pere salapärase toruga

Traagiline komöödia "Toru. Krossides läbi elu" jutustab loo ühest Eesti perekonnast, kelle elu on keerelnud motokrossi ümber. Ootamatult selgub, et pere ehitatud krossirajale on plaanis rajada toru. Ugalas esietenduva traagilise motokomöödia autor ja lavastaja on Ott Aardam.

Kui varasemates näidendites on Ott Aardam rääkinud mesilastest ja poksist, ning nüüd siis motokrossist, kuid kõige selle juures on teda alati huvitanud keerulised inimsuhted. Nüüd siis lööb väikese koha elanike elu sassi uusarendus ehk salapärane toru.

"Pereema võtab kasutusele kõik oma võimalused, vahendid, et seda toru ära hoida. Ja selleks kutsub ta oma kuulsa krossisõitjast poja, et saada sellele kaalu juurde. Sealt läheb lahti üks sündmuste ahel, mis viib otsapidi ühe sellise luukereni, mis selle perel on," rääkis autor ja lavastaja Ott Aardam "Aktuaalsele kaamerale".

"Otiga on ikka tore teha ja selles mõttes on omakirjutatud teksti lavastada kõige kindlam viis. Sa oled selle ikkagi täiesti läbi mõelnud ja tead, mida tahad, ja sa tead, kuidas see peab välja nägema. Seda kindlama aluse see annab selle materjaliga tegelema hakkamiseks," sõnas näitleja Tanel Ingi.

Oma esimese rolli sõnateatris teeb Rahvusooper Estonia ooperisolist Reigo Tamm.

"Üldiselt muille meeldivad ooperilauljad, kes oskavad ka näidelda, sõnaga ümber käia. Mina sain endale kahekuulise koolituse praegult ja nägin Ugala teatri fantastilisi ja professionaalseid ning andekaid näitlejaid nii lähedalt kõrvalt. Ja mitte ainult kõrvalt, vaid sain ka nendega koostööd teha," märkis Tamm.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: