Tallinna rahvusvahelise koorifestivali Grand Prix läks Carnikava segakoorile Vēja Balss Lätist

Carnikava segakoor Vēja Balss.
Carnikava segakoor Vēja Balss. Autor/allikas: Vahur Lõhmus

Laupäeva õhtul lõppenud XVI rahvusvahelise koorifestivali "Tallinn 2019" Grand Prix' võitis segakoor Vēja Balss Lätist (dirigent Jurgis Cābulis). Segakoor Vēja Balss saavutas ka I koha segakooride kategoorias ja III koha rahvamuusika kategoorias.

"Mul oli suur au olla festivali žürii esimees ja ma olen väga rõõmus kõrge kunstilise ja korraldusliku taseme üle. Kooridel oli suurepärane võimalus laulda kahes väga heas kontserdisaalis: Tallinna metodisti kirikus ja Estonia kontserdisaalis," sõnas festivali žürii esimees Māris Sirmais pärast festivali Grand Prix vooru.

Ka Eesti koorid olid väga edukad: rahvamuusika kategooria esikoht läks Eesti Noorte Segakoorile (dirigent Silja Uhs), tütarlastekoor Ellerhein (dirigent Ingrid Kõrvits) jagas esikohta kaasaegse muusika kategoorias ja sai teise koha noortekooride kategoorias, tütarlastekoor Kurekell (dirigent Vilve Maide) sai kolmanda koha noortekooride kategoorias, EMLS üle-eestiline poistekoor Kalev (dirigendid Indrek Vijard ja Kuldar Schüts) kolmanda koha poistekooride kategoorias, kammernaiskoor Sireen (dirigent Nele Erastus) saavutas teise koha ning Tallinna Ülikooli ja Kalevi ühendatud meeskoor (dirigent Indrek Vijard) kolmanda koha nais- ja meeskooride kategoorias.

Eripreemiad pälvisid lastekoor Perezvonõ (Venemaa) ning Coral Ensamble Mexico, noore dirigendi preemia läks Silja Uhsile (Eesti) ning dirigendipreemia Jelena Nakišovale (Venemaa).

Konkursi žüriis töötasid rahvusvaheliselt tunnustatud dirigendid: Bo Holten (Taani), Sharon June Paul (USA), Mathieu Romano (Prantsusmaa), Māris Sirmais (Läti) ja Aarne Saluveer (Eesti).

Rahvusvahelisel koorifestivalil "Tallinn 2019" võistles 33 koori 12 riigist kokku 1300 lauljaga.

Lisaks konkurssidele esinesid koorid festivalikontsertidel Tallinna metodisti kirikus, Hopneri majas, Jaani kirikus ja mitmes Tallinna koolis.

XVII rahvusvaheline koorifestival toimub Tallinnas 2021. aasta aprillis.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: