Tõnu Õnnepalu: Pariisis sai minust kirjanik

Foto: Siim Lõvi /ERR

Kirjanik Tõnu Õnnepalu avaldas raamatu "Pariis. Kakskümmend viis aastat hiljem", milles ta läheb pärast pikki aastaid uuesti Pariisi ja meenutab seal veedetud aegu. Tegemist on esimene osa triloogiast, kus ollakse kodus kusagil mujal.

Tõnu Õnnepalu jaoks pole need mitte reisiraamatud, vaid koharaamatud, vahendas "Aktuaalne kaamera". Kirjanik mõtleb kodu otsimise peale ehk sellele, kas kodu on ühes kindlas paigas, iseendas või hoopis kusagil sealpool maailma ja ennast.

Triloogia kirjutamine oli Õnnepalu jaoks kui palverännak - alguses ta ei plaaninud kirjutada kolme raamatut, kuid palverännak aina jätkus. Järgmises köites viib kirjanik lugeja Kanadasse ja viimases köites jõutakse ühele meresaarele.

Õnnepalu kinnitas, et Pariisi juures võlub teda just linn ise. "See on nagu inimene, ei saa teda lahti võtta, kas ta võlub või ei võlu," sõnas ta ja kinnitas, et tal on ka isiklikud põhjused. "Seal sai minust kirjanik, ja seal ma kirjutasin oma esimese romaani, see linn on mind aidanud kuigi seal pole kerge olnud, aga nii ju ongi, et pole kerge, aga see aitab."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: