Ilmus Õnnepalu triloogia viimane osa

Foto: Tairo Lutter / Eesti Meedia / Scanpix

Tõnu Õnnepalu andis välja oma triloogia "Mujal kodus" viimase osa "Lõpmatus. Esimene kevad". Ta ütles, et sai idee ühest kirjast, mida ta luges oma saarekodus ulgumerele vaadates.

Sellele eelnesid romaanid "Pariis. Kakskümmend viis aastat hiljem" ning "Aaker". Kui esimene osa viis lugejad Pariisi, teine Kanadasse, siis kolmas on lõpmatusest.

"Ma usun, et igal inimesel on hetk, koht, olukord, teine inimene, kus ta korraga näeb seda lõpmatust, kohtub temaga ja see võib-olla jääb. Mis siis, et sa unustad ta igapäevaelus ja askeldustes ära, aga ta jääb. Loomingus ja kirjanikuna on see mulle isiklikult väga oluline, et ma tean nüüd, et ta on," rääkis Õnnepalu "Aktuaalsele kaamerale".

"Lõpmatus. Esimene kevad" ei ole Õnnepalu sõnul tormamise raamat, aga samas usub ta, et see on päris tempokas. "Tempo on väga tähtis asi. Kui enda tempo ja rütmi kätte saab, siis võib seda lugeda ükskõik kuidas, aga ta elab."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: