Galerii ja video: Tõnu Õnnepalu esitles raamatut "Pariis. 25 aastat hiljem"

Kirjanik Tõnu Õnnepalu esitles 17. aprillil Viru Keskuse Rahva Raamatus uut raamatut "Pariis. 25 aastat hiljem", mis on esimene osa triloogiast, kus ollakse kodus kusagil mujal. Esitlusel vestles autoriga Joonas Hellerma.

Järgmine köide, "Muskoka, Ontario. Märkmeid ühelt aakrilt", viib mõistagi Kanada vaigust lõhnavatesse laantesse. Ja viimases köites jõutakse välja ühele meresaarele. Need pole reisiraamatud, need on koharaamatud, ühest maailma kohast maailma ja endasse vaatamise raamatud. Võib-olla ka koduotsimise raamatud. Sest kus see inimese kodu siis õieti on, kas kuskil paigas maailmas, iseendas või hoopis kusagil sealpool maailma ja ennast?

 

Kõigis neis mujal-kodudes kohtab muidugi ka nende paikade teisi asukaid: inimesi, taimi, loomi, linde, raamatuid, mälestusi, kummitusi ja muid vaime. Sest kõik paigad on ju asustatud enne meid.

Tõnu Õnnepalu on eesti proosakirjanik, luuletaja, tõlkija. Lisaks oli ta ajakirja Vikerkaar algupärase ja tõlkekirjanduse toimetaja. Tema teosed on alati kirjandussõprade seas oodatud ning üks kuulsamaid on kirjanikunime Emil Tode all kirjutatud romaan "Piiririik". Viimati jõudis menukaimate raamatute edetabelisse Tõnu Õnnepalu 2017. aasta lõpus ilmunud romaan "Valede kataloog. Inglise aed".

Toimetaja: Valner Valme / Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: