Pärnu näitusel on Anu Raua unikaalne vaip Taevatee

Eesti tekstiilikunstnike liidu aastanäitusel Pärnus näeb teiste tööde hulgas Anu Raua unikaalset vaipa Taevatee, mille ta valmistas Eesti teaduste akadeemia tellimusel siit ilmast lahkumise vaibaks.

Tekstiilikunstik Anu Raud ütles "Aktuaalsele kaamerale", et tema seekordne töö on tõsisem ja nukram, kui need tavaliselt on olnud. Vaiba tellis Eesti teaduste akadeemia selleks puhuks, et kui keegi akadeemikutest siit ilmast lahkub, siis on see saatemuster või taust teise ilma minekuks.

"Selle juurde käib tekst, mis on nii: "Jumalale, jumaldatule, armsamale. Ma tulen su juurde mööda taevaseid radu, kus tähti on sadu. Ma tulen su juurde mööda taevaseid teid, kus tähti on tuhandeid. Ma tulen su juurde mööda uusi taevaid ja maid, kus tähti on miljoneid. Ma ootan neid ülevaid hetki, ma ootan neid taevaseid retki, et saaks olla sinuga kahekesi aegade algusest ajastu otsani"," luges Raud.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: