Rolling Stones andis hittloo autoriõigused lõpuks Verve'ile tagasi

Mick Jagger (vasakul) ja Richard Ashcroft.
Mick Jagger (vasakul) ja Richard Ashcroft. Autor/allikas: Jean-Paul Pelissier/REUTERS/SCANPIX ja Ian West/PA Wire/PA Images/SCANPIX

The Verve'i tuntuim lugu "Bitter Sweet Symphony" sämpeldab orkestraalkaverit Rolling Stones'i 1965. aasta loost "The Last Time". Sämpeldatud osa autor on arranžeerija David Whitaker ja see pole osa Rolling Stones'i originaalloost. Kuigi The Verve omandas õigused orkestraalsalvestuse sämplimiseks, ei saanud ansambel Rolling Stones'ilt vastavaid avaldamisõigusi.

1997. aastal kaebas Rolling Stones'i pikaaegne manager ja muusikatööstuse tegelane Allen Klein, kelle ettevõte ABKCO Records omas autoriõigusi loole "The Last Time", The Verve'i solisti Richard Ashcrofti eelneva pärast kohtusse, mille tulemusena määrati Mick Jagger'ile ja Keith Richards'ile loo "Bitter Sweet Symphony" autorlus ja kõik sellelt saadavad autoritasud, vahendab Pitchfork.

Nüüd on Ashcrofti pressiteate kohaselt Jagger ja Richards kokku leppinud, et annavad "Bitter Sweet Symphony" autorluse ja avaldamisõigused Ashcroftile tingimusteta üle. Pressiteate järgi tuleneb otsus Ashcrofti management'i otsesest Rolling Stones'i liikmetele tehtud palvest.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: