Video: Rakvere teatri vestluses läksid vastamisi usk ja teadus

Rakvere teatris toimus hooaja viimane vestlusring sarjast "RT Vestleb". Vestlusringis "Usk vs teadus" väitlesid suvelavastusest "Loojanguekspress" tõukuvatel teemadel Urmas Lennuk, Mart Noorma ning Gunnar Kotiesen.

Mart Noormaa on füüsik, kosmose- ja kaitsetehnoloogia professor, kelle jaoks aitab füüsika leida ammendavaid vastuseid ka inimese eksistentsiaalsetele küsimustele. Mart usub, et elu mõte on selge ja lihtne, kuid iga inimene peab selle teadmiseni jõudmiseks käima läbi oma tee. Usk annab vastused seal, kust faktidest puudu jääb. Usk aitab ka neid, keda hirmutavad juhus, määramatus ja statistika. Õnneliku elu valemis on kõige tähtsamaks teguriks usk iseendasse.

Gunnar Kotiesen on Rakveres asuva Karmeli koguduse pastor. Lisaks pastoriametile on Gunnar nelja lapse isa, abielus üle kahekümne aasta. Juba varajasest noorusest on ta panustanud Rakveres ja ka üle Eesti noorsootöösse. Üks, mille järgi Gunnarit väljaspool kirikut tuntakse, on kirg vanatehnika vastu. Gunnari jaoks on elu Looja kingitus, mille tulem sõltub suurel määral elavast ja tähendusrikkast suhtest Temaga.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: