ERR Brüsselis | Kunstnik Anna Škodenko ammutab residentuurist värskeid mõtteid

Foto: ERR

Eesti kunstnik Anna Škodenko on viimased pool aastat töötanud Brüsseli WIELS-i kaasaegse kunsti keskuse residentuuris. Residentuuri väärtus seisneb kunstniku sõnul selles, et uus keskkond ja uued kaaslased toovad endaga ka värskeid mõtteid.

Anna Škodenko näitas "Aktuaalsele kaamerale", milliste visanditeni Brüsseli tänavad teda on viinud.

"Mingil hetkel ma avastasin, et kui ma jalutan Brüsselis, siis ma lähen natukene närvi - mõned asjad häirivad, nagu prügi, mida on hästi-hästi palju tänavatel, või mingid katkised asjad. Ühel päeval ma võtsin kaamera ja hakkasin pildistama neid asju ja siis kohe ma tundsin ennast palju paremini," kirjeldas kunstnik.

Ateljees on saanud vormi Kalevalast inspireeritud uss-skulptuur, mis leiab augustis koha Helsingi äärelinnas, ja video Brüsseli tänavatest.

Residentuur raputab kunstniku lahti tavapärasest keskkonnast ja viib kokku uute inimestega.

"Kui sa lähed uude keskkonda, siis sa tahad endas ka muutust, sa ootad, et äkki nüüd tuleb midagi sellist, mida ma ei ole varem teinud või mille peale ma pole tulnud," rääkis Škodenko.

Ateljee rõdult avanevad vaated Brüsselile. Selles linnas kogetud kaootilisus kõlab Škodenko jaoks kokku päevauudistega ja tema loominguliste otsingutega.

"Viis aastat tagasi oli palju rohkem konkreetseid teemasid, mis pakkusid huvi. Nüüd on võib-olla see teatud kaos ja arusaamine, mis aeg see on, mis toimub," selgitas kunstnik.

Aastas on kahel Eesti kunstnikul võimalus WIELS-i ja kaasaegse kunsti Eesti keskuse korraldusel selles residentuuriprogrammis osaleda.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: