Riigikohtu kunstikonkursi võitis Vergo Verniku skulptuur "Tasakaal"

Vergo Verniku skulptuur
Vergo Verniku skulptuur "Tasakaal"

Riigi Kinnisvara ja Riigikohus viisid läbi kunstikonkursi, et leida ideelahendus Riigikohtu aatriumisse Tartus, aadressiga Lossi 17. Kunstikonkursile esitati kokku 25 ideekavandit, millest žürii valis võitjaks Vergo Verniku skulptuuri nimega "Tasakaal".

Žürii hinnangul on võidutöö "Tasakaal" ruumi tähistaja ja kohtumõistmise sümbol. Õiglusjumalanna Justitia skulptuuri vormikäsitluses on ühendatud klassikaline harmoonia ja abstraktne kompositsioon. Teise koha pälvis Maret Sarapu lakoonilise abstraktse vormiga klaasist taies "Lahendus", kolmanda koha saavutas Margus ja Mart Kadariku "Justitia Tartuensis".

Žürii märkis lisaks ära kaks teost. Naturalistlikult mõjuv skulptuur "Vilepuhuja", mille autoriteks on Bruno Lillemets, Oliver Soomets ja Lauri Kilusk. Teise teosena märgiti lakoonilise vormiga terasskulptuuri "Janus", mille autoriteks on Argo Männik ja Ester Faiman.

Kunstikonkursi võitjalt tellitava teose maksumus ilma käibemaksuta on 65 000 eurot. Pronksskulptuur "Tasakaal" valmib 2020. aasta kevadel.

Kunstikonkursi žüriisse kuulusid Eesti Kunstnike Liidu esindajad Gea Sibola Hansen, Art Allmägi, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Tiiu Talvistu ja Tiiu Parbus, Riigikohtu esindaja Ülle Kitsik ning žürii esimees Riigikohtu hoone sisearhitekt Aivar Oja. Hääletusõiguseta ekspertidena osalesid žürii töös Riigi Kinnisvara esindaja Margus Männo ja Riigikohtu hoone sisearhitekt Henriko Heinoja.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: