Filipp Kruusvall filmist "Piitsavars": režissöör käsitleb teemasid, mida pole varem filmides kajastatud

Foto: Kaader filmist

Kinolevisse jõudis Vene kino uue põlvkonna režissööri Kantemir Balagovi "Piitsavars", mis asetab sõjafilmidele üldse mitte omaselt fookusesse naised.

Balagov kujutab Leningardi blokaadi järgset elu, kus pealtnäha kangelasliku sõjavõidu fassaadi taha jääb inimlik moraalne ja füüsiline laostatus, vahendas "Aktuaalne kaamera". "Piitsavars" on noorte autorite film, mis on vaba paatoslikust krambist ning vaatab julgelt otsa inimese vastuolulisele olemusele ja sõjaga kaasnevate moraalsete valikute väga kõrgele hinnale.

Filmiajakirjanik Filipp Kruusvalli sõnul on "Piitsavars" läheduse otsimisest olukorras, kus kõik tavapärased viisid selleks on hävinud, ning soojuse leidmine nõuab ebainimlikke pingutusi. "Film näitab seda tohutult suurt tühimikku, mis tekkis peale sõda ning lahinguid ja kuivõrd raske oli seda täita."

Samuti tõdes Kruusvall, et "Piitsavars" läheneb sellele teemale värskelt ning ilma paatoseta. "Kantemir Balagov julgeb vaadata otsa väga valusatele teemadele, mida varem ei ole filmides kajastatud," tõdes ta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: